آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, تعمیرگاه خودرو همکار مکانیک, نکات خودرویی

4 علائم شارژ بیش از حد سیستم تهویه مطبوع (و چه باید کرد)

4 علائم شارژ بیش از حد سیستم تهویه مطبوع (و چه باید کرد)

علائم شارژ بیش از حد سیستم تهویه مطبوع :به اندازه نسیم خنک تهویه مطبوع یک وسیله نقلیه در میانه گرمای تابستان استقبال نمی شود. به هر حال، بدون چنین امکانات مدرن، رفت و آمد روزانه ما، صرف نظر از طول آن، بسیار کمتر قابل تحمل خواهد بود. این تصور به خودی خود اهمیت بیشتری را به وضعیت سیستم تهویه مطبوع وسیله نقلیه ما به طور کلی می دهد.

4 علائم شارژ بیش از حد سیستم تهویه مطبوع (و چه باید کرد)

همانطور که اکثر رانندگان به خوبی می‌دانند، سیستم تهویه مطبوع یک وسیله نقلیه باید به اندازه کافی شارژ شود تا به بالاترین درجه بازده عملیاتی دست یابد. به همین دلیل، مهم است که سیستم تهویه مطبوع خودرو را به صورت دوره ای شارژ کنید، به خصوص اگر نشتی با هر شدتی در داخل سیستم وجود داشته باشد. شارژ را می توان با استفاده از کیت های DIY انجام داد یا توسط یک متخصص انجام می شود.

با این حال، بسیاری از افراد اغلب در این فکر می‌افتند که آیا سیستم تهویه مطبوع خودرویشان بیش از حد شارژ شده است، به خصوص اگر آنها خودشان از سیستم تهویه مطبوع استفاده کرده باشند. همچنین طبیعی است که به نتایج چنین شارژ بیش از حد و همچنین علائمی که ممکن است یک وضعیت از این نوع نشان دهد فکر کنیم.

برای اطلاعات بیشتر در مورد علائم مختلف مرتبط با شارژ بیش از حد سیستم تهویه مطبوع، و همچنین نحوه رفع چنین مشکلی در صورت بروز در آینده، بیشتر بخوانید.

تهویه مطبوع “بیش از حد شارژ” به چه معناست؟

هر سیستم تهویه مطبوع که تا کنون مونتاژ شده است دارای حداکثر نرخ شارژ است که در خودروهای امروزی تفاوتی ندارد. این «حداکثر شارژ» ظرفیت کامل مبردی را که یک سیستم خاص می‌تواند بپذیرد، توضیح می‌دهد.

بر اساس این دانش، ایده شارژ بیش از حد سیستم نسبتاً ساده است. هر زمان که مقدار بیش از حد مبرد وارد سیستم تهویه مطبوع شود، شرایط شارژ بیش از حد وجود دارد، که معمولاً معادل شارژ کل سیستم بیش از مقدار مشخص شده توسط سازنده سیستم است.

هر زمان که یک سیستم تهویه مطبوع بیش از ظرفیت خود شارژ شود، تعدادی از علائم ناراحت کننده ممکن است ایجاد شود که بخش عمده ای از آنها به تفصیل در زیر آمده است. با این حال، گفتن این نکته کافی است که یک سیستم تهویه مطبوع با شارژ بیش از حد تا حد زیادی قادر به کار در حداکثر راندمان نیست، که این امر باعث ناامیدی هر راننده ای که برای راحتی به عملکرد آن وابسته است، می باشد.

چگونه اتفاق می افتد؟

خودتان فریون را شارژ کنید

خودتان فریون را شارژ کنید

شارژ بیش از حد سیستم تهویه مطبوع معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که مالک خودرو بخواهد خودش سیستم آسیب‌دیده را شارژ کند، با استفاده از کیت‌های شارژ اولیه که می‌توان آن را از هر فروشگاه قطعات خودرو خریداری کرد.

هنگام استفاده از یک کیت از این نوع، بسیاری از آنها در توانایی خود برای اندازه گیری دقیق مقدار مبرد معرفی شده محدود می شوند. علاوه بر این، برخی از کیت ها با دستورالعمل های عملی کمی ارائه می شوند.

علاوه بر این، اکثر کیت‌های شارژ A/C DIY تنها با یک فشار سنج ارائه می‌شوند که برای نمایش خوانش‌ها در مدار کم فشار سیستم طراحی شده است. در این مورد، هیچ قرائت فشار بالا به دست نمی‌آید، در نتیجه توانایی فرد برای مشاهده کامل پاسخ سیستم به تلاش‌های شارژ کردن آنها محدود می‌شود.

بیشتر اوقات، یک راننده از شارژ بیش از حد سیستم تهویه مطبوع وسیله نقلیه خود مطلع نیست تا زمانی که خنک کننده نامطلوب مشاهده شود. علاوه بر این، تعدادی از علائم اضافی نیز ممکن است به وجود بیایند، که باعث می‌شود فرد بیشتر سوال کند که آیا آنها کل سیستم را بیش از حد شارژ کرده‌اند یا خیر.

علائم تهویه مطبوع بیش از حد

وجود فریون بیش از حد در سیستم تهویه مطبوع خودرو اغلب با علائم ثانویه همراه است. تشخیص این علائم می تواند در هنگام تلاش برای اصلاح سریع وضعیت موجود ارزشمند باشد.

در زیر چندین مورد از رایج ترین علائم مرتبط با شارژ بیش از حد سیستم تهویه مطبوع آورده شده است.

شماره 1 – هوای تخلیه گرم

سگ در ماشین داغ

سگ در ماشین داغ

یک سیستم تهویه مطبوع بیش از حد شارژ شده به ندرت آنطور که باید خنک می شود و اغلب هوای ولرم را از دریچه های سیستم تخلیه می کند. اگر اخیراً مبرد خودروی خود را پر کرده اید، اما از گرما تسکین نمی دهید، شارژ بیش از حد مبرد ممکن است مقصر باشد.

شماره 2 – صداهای عجیب و غریب

اگر به تازگی تهویه مطبوع وسیله نقلیه خود را سرویس کرده اید، تا به حال متوجه صداهای عجیب و غریب از زیر کاپوت خودرو شده اید، ممکن است ایده خوبی باشد که شارژ مبرد سیستم را یک بار دیگر بررسی کنید.

شارژ بیش از حد سیستم می تواند باعث شود کمپرسور A/C دچار مشکل شود و اغلب باعث ایجاد صدای غرغر یا ناله شنیدنی می شود.

شماره 3 – فشارهای نامنظم

شارژ بیش از حد یک سیستم تهویه مطبوع اغلب باعث افزایش شدید فشار سیستم در سمت بالا می شود. گرمای بیش از حد سیستم نیز می تواند در نتیجه ایجاد شود و باعث آسیب بیشتر شود و از دستیابی به هر سطحی از خنک کننده جلوگیری کند.

شماره 4 – انجماد خط مکش

یخ زدن یک خط مکش سیستم های تهویه مطبوع می تواند به راحتی در صورت شارژ جزئی اتفاق بیفتد. این در درجه اول زمانی اتفاق می افتد که بار حرارتی وارد اواپراتور نسبتاً حداقل باشد و دمای سیستم انجماد حاصل شود.

تهویه هوای ماشین مشکلات دیتیشن

تهویه هوای ماشین مشکلات دیتیشن

تهویه هوای ماشین مشکلات دیتیشن

در هر صورت، موضوع شارژ بیش از حد در سیستم تهویه مطبوع خودرو باید به سرعت مورد توجه قرار گیرد. عدم پاسخگویی صاحب وسیله نقلیه می تواند به سرعت منجر به آسیب شدید و غیرقابل برگشت قطعه شود. این، به نوبه خود، می‌تواند نیاز به هزینه‌های اضافی از جانب یک راننده داشته باشد تا عملکرد کامل سیستم را دوباره برقرار کند.

به طور خلاصه، برای دستیابی به نرخ شارژ مطلوب، باید سیستم تهویه مطبوع خودروی خود را تخلیه کرد. متأسفانه، تقریباً مطمئناً این امر مستلزم مراجعه به مرکز خدمات محلی است، زیرا اکثر آنها دستگاه بازیابی مبرد در خانه ندارند.

تهویه مبرد در اتمسفر بسیار غیرقانونی است، زیرا فریون توسط EPA به عنوان یک آلاینده زیست محیطی شناخته شده است.

اگر مطمئن نیستید که آیا سیستم تهویه مطبوع خودروی شما بیش از حد شارژ شده است یا خیر، توصیه می شود به مرکز خدمات خودروی محلی خود سفر کنید. خیلی بهتر است که به موقع به موضوع رسیدگی شود تا اینکه در نتیجه رضایت از شکست سیستم متحمل شوید.

آیا شارژ بیش از حد می تواند به کمپرسور تهویه مطبوع آسیب برساند؟

شارژ بیش از حد سیستم تهویه مطبوع خودرو اگر برای کمپرسور سیستم فاجعه‌بار نباشد، می‌تواند مضر باشد. این از این واقعیت ناشی می شود که یک کمپرسور تحت چنین شرایطی در معرض بارگذاری قابل توجهی قرار می گیرد و در نتیجه باعث خستگی شدید می شود.

علاوه بر این، شارژ بیش از حد می تواند منجر به تخلیه کمپرسور شود، که شرایطی را توصیف می کند که در آن مبرد مایع وارد سمت ورودی کمپرسور می شود، که اغلب با عواقب مخربی همراه است.

آسیب قابل توجه به کمپرسور تهویه مطبوع خودرو نه تنها نیاز به تعویض دارد، بلکه اغلب به تعمیرات اساسی سیستم نیز نیاز دارد. این به دلیل احتمال بالای آلودگی سیستم است زیرا زباله های یک کمپرسور خراب به پایین دست منتقل می شوند. در هر صورت، جبران خسارت از این نوع بسیار پرهزینه است.

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *