بلاگ, تعمیرگاه خودرو همکار مکانیک

تعویض روغن چقدر طول می کشد؟

تعویض روغن چقدر طول می کشد؟

تعویض روغن چقدر طول می کشد؟پیگیری تغییرات روغن در خودروی شما تنها بخشی از داشتن یک وسیله نقلیه است، اما این باعث نمی شود که آنها کمتر ناراحت شوند. اگر شما هم مثل ما هستید، روزها و شب‌های پرمشغله‌ای دارید و آخرین چیزی که می‌خواهید این است که زمان زیادی از روز خود را صرف انجام کاری مانند تعویض روغن کنید.

اما متأسفانه، تغییر روغن بخشی ضروری از زندگی است، بنابراین بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که بفهمید چقدر طول می کشد و آن را در روز خود برنامه ریزی کنید.

تعویض روغن چقدر طول می کشد؟

اما تعویض روغن چقدر طول می‌کشد و به هر حال خودروی شما چقدر به روغن جدید نیاز دارد؟ ما در اینجا به این سوالات و موارد دیگر برای شما پاسخ خواهیم داد.

تعویض روغن چقدر طول میکشه؟

اگر در حال آماده شدن برای بردن وسیله نقلیه خود برای تعویض روغن هستید، واقعاً می خواهید بدانید که برای انجام کار چقدر باید از روز خود صرف کنید.

بسیاری از این موارد به جایی که وسیله نقلیه خود را برای تعویض روغن می برید برمی گردد، به همین دلیل است که ما سه مورد از رایج ترین گزینه های موجود را در اینجا برای شما برجسته کرده ایم.

تعویض سریع روغن روغن

چند فروشگاه روغن سریع مختلف در آنجا وجود دارد، اما چه به Jiffy Lube یا سرویس تعویض روغن دیگری بروید، باید انتظار داشته باشید ظرف 30 دقیقه یا کمتر وارد و خارج شوید. البته، متغیر بزرگ در اینجا انتظار بالقوه است.

این سرویس‌ها معمولاً قرار ملاقات نمی‌گذارند، و به همین دلیل ممکن است پشت چند ماشین که به همان دلیلی که شما آنجا هستند، منتظر بمانید. اما اگر بتوانید زمانی را بیابید که هیچ انتظاری وجود نداشته باشد، این سریعترین راه برای تکمیل تعویض روغن است.

نمایندگی یا تعمیرگاه

نکته مهم در مورد بردن وسیله نقلیه خود به تعمیرگاه یا نمایندگی برای تعویض روغن این است که می توانید قبل از حضور در محل قرار ملاقات بگذارید. این هر زمان انتظار احتمالی را که ممکن است در مکان‌های دیگر تجربه کنید، حذف می‌کند.

با این حال، اگر وسیله نقلیه خود را به یک نمایندگی یا یک تعمیرگاه معمولی مانند AAMCO ببرید، ممکن است همچنان حدود یک ساعت منتظر بمانید تا آنها کار را کامل کنند. و این نیست که آنها نمی توانند سریعتر تعویض روغن را کامل کنند، بلکه این است که آنها کارهای بیشتری از تعویض روغن انجام می دهند.

به طور معمول، یک نمایندگی یا یک تعمیرگاه معمولی وقتی خودروی شما را تحویل می‌گیرید، بازرسی را کامل می‌کند و این به آن‌ها کمک می‌کند تا قبل از اینکه فرصتی برای تبدیل شدن به چیزی جدی‌تر پیدا کنند، مشکلات جزئی را پیدا کنند.

مطالب بیشتر: لرزش ترمز: چرا ماشین من هنگام ترمز می لرزد؟

بهترین روغن مصنوعی برای موتورهای دیزلی

بسیاری از اینها به سطح تجربه شما و آنچه که رانندگی می کنید برمی گردد، اما ما یک ساعت را برای اکثر تعویض روغن های DIY اختصاص داده ایم. دلیل آن این است که برای اکثر وسایل نقلیه، شما باید قسمت جلویی را بالا ببرید، وسیله نقلیه را روی پایه جک قرار دهید و سپس خودتان تمام مایعات را تخلیه کنید.

نه تنها این، بلکه باید روغن قدیمی را به نقطه دفع برسانید، و زمان دقیقی که طول می کشد بستگی به این دارد که چقدر به جایی نزدیک هستید که آن را برای شما دفع کند!

این مقرون‌به‌صرفه‌ترین گزینه خواهد بود، اما احتمالاً بیشترین زمان را از شما خواهد گرفت و باید خودتان کار را انجام دهید.

عوامل موثر بر زمان تعویض روغن

عوامل موثر بر زمان تعویض روغن

عوامل موثر بر زمان تعویض روغن

در حالی که ما میانگین فریم‌های زمانی را در بالا برجسته کردیم، به خاطر داشته باشید که آنها تخمین‌ها و چند چیز متفاوت هستند که می‌توانند بر مدت زمانی که یک مکانیک برای تکمیل تعویض روغن خودرو شما طول می‌کشد تأثیر بگذارد.

ما در اینجا به چهار مورد مختلف اشاره کرده‌ایم که می‌توانند بر میزان زمان لازم برای تکمیل تعویض روغن تأثیر بگذارند.

شماره 1 – مکانیک چه چیز دیگری را بررسی می کند

به دنبال موتور

شما فقط می خواهید روغن خودروی خود را تعویض کنید، اما اغلب یک مکانیک وقت صرف می کند تا همه چیزهای دیگر خودروی شما را بررسی کند تا مطمئن شود هنوز وضعیت خوبی دارد. به این ترتیب آنها به طور بالقوه می توانند مشکلاتی را در حالی که کوچک هستند پیدا کنند، و اگر وسیله نقلیه شما به زودی به کار دیگری نیاز دارد، می توانند به شما هشدار دهند. فقط مراقب باشید که یک مکانیک طرح دار از این به نفع خود استفاده نکند.

بردن وسیله نقلیه خود به یک فروشگاه قوی‌تر یک مزیت است، بنابراین از آن استفاده کنید و به آنها اجازه دهید خودروی شما را بررسی کنند تا مطمئن شوند که همه چیز هنوز در وضعیت خوبی قرار دارد.

شماره 2 – سطح مهارت مکانیک

در حالی که این بزرگترین عامل در مورد سرعت تعویض روغن توسط یک فروشگاه نیست، اما مطمئناً نقش مهمی ایفا می کند. برخی از مکانیک ها به سادگی در از بین بردن کارها سریعتر از دیگران مهارت دارند.

مطالب بیشتر: 4 دلیل میل لنگ زدن موتور خودرو 

اما به خاطر داشته باشید که فقط به این دلیل که یک مکانیک کار را سریعتر از مکانیک دیگر انجام می دهد، لزوماً به این معنی نیست که آنها مکانیک بهتری هستند. شما می خواهید کار به درستی انجام شود و نمی خواهید کسی که گوشه ها را کوتاه می کند بیشتر کار کند.

شماره 3 – راه اندازی فروشگاه

دلیل اینکه فروشگاه‌های روغن‌کاری سریع مانند Firestone می‌توانند خودروی شما را برای تعویض روغن سریع‌تر وارد و خارج کنند تا نمایندگی، ربطی به سطح مهارت مکانیک‌ها ندارد. این مربوط به این است که مغازه آنجا مخصوص تعویض روغن سریع است.

آنها همه چیز را تنظیم کردند این فرآیند را تا حد امکان سریع انجام دهید، و از آنجایی که آنها انواع دیگر کار را انجام نمی دهند، می توانند مغازه را به طور خاص برای سریع ترین تعویض روغن ممکن تخصصی کنند. این تفاوت بزرگی در انجام سریعتر کار ایجاد می کند.

همه موارد در نظر گرفته شده، تعویض روغن از یک گودال سرویس زیر خودرو سریعتر از سوار شدن خودرو به آسانسور است.

شماره 4 – سایر مشتریان

شما تنها فردی نیستید که نیاز به تعویض روغن خودروی خود دارید، و اگر وسیله نقلیه خود را به یک تعمیرگاه شلوغ ببرید، ممکن است لازم باشد منتظر بمانید تا آنها بتوانند به وسیله نقلیه شما برسند.

بنابراین، در حالی که تعویض روغن شما ممکن است فقط 30 تا 60 دقیقه طول بکشد، اگر سه یا چهار ماشین دیگر جلوی ماشین شما باشد، ممکن است مجبور شوید چند ساعت صبر کنید تا حتی کار روی وسیله نقلیه شما شروع شود.

چند وقت یکبار باید روغن خود را عوض کنید؟

در حالی که برخی از مغازه‌های تعویض روغن هنوز به شعار «3000 کیلومتر یا 3 ماه» سوگند یاد می‌کنند، به نفع شماست که زودتر از این فکرتان را کنار بگذارید.

یکی از مهم ترین چیزهایی که در تعیین اینکه چند بار باید روغن خود را تعویض کنید، نوع روغنی است که استفاده می کنید. ما در اینجا در مورد معمولی، مصنوعی یا ترکیبی صحبت می کنیم.

در حالی که همیشه باید سعی کنید فواصل سرویس توصیه شده توسط سازنده خودرو خود را رعایت کنید، در زیر برخی از فواصل کلی تعویض روغن بسته به نوع روغنی که استفاده می کنید، آورده شده است. همیشه مطمئن شوید که از یک فیلتر روغن باکیفیت استفاده می‌کنید که می‌تواند با فواصل تعویض روغن با نوع روغنی که استفاده می‌کنید مطابقت داشته باشد.

اگر روغن موتور خود را عوض نکنید چه اتفاقی می افتد؟

اگر می خواهید وسیله نقلیه شما مایل به مایل و سال به سال حرکت کند، بسیار مهم است که با تغییرات روغن همراه باشید. اما اگر تعویض روغن خودرو را در زمانی که باید انجام ندهید دقیقاً چه اتفاقی می‌افتد؟

برای درک این موضوع، واقعاً باید بدانید که روغن موتور برای وسیله نقلیه شما چه می کند. دارای چند خاصیت مفید مختلف است که عبارتند از: کاهش اصطکاک، از بین بردن گرما، جلوگیری از سایش و پارگی، حذف آلودگی ها و جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی.

همانطور که روغن قدیمی تر می شود، کارایی آن کمتر می شود، به این معنی که آلاینده های بیشتری از موتور عبور می کنند، قطعات سریعتر فرسوده می شوند و موتور می تواند بیش از حد گرم شود.

مطالب بیشتر: 6 دلیل مشکل خرابی تعویض دنده دستی

سخت است که بگوییم ابتدا چه چیزی تولید می شود، اما اگر با تعویض روغن همراه نباشید، اجزای مختلف از کار می افتند و ممکن است موتور شما بیش از حد گرم شود. اگر روغن را در فواصل زمانی مناسب تعویض نکنید، حتی ممکن است بلافاصله متوجه آسیب آن نشوید.

اجزای مختلف هر بار با بالا رفتن سن روغن کمی بیشتر فرسوده می شوند و احتمال اینکه بعداً در مسیر با مشکل مواجه شوید، بیشتر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *