آموزش خودرو, بلاگ, تعمیرگاه خودرو همکار مکانیک

اگر خودرو شما خراب شد چه کاری انجام دهید

اگر خودرو شما خراب شد چه کاری انجام دهید

اگر خودرو شما خراب شد چه کاری انجام دهید : گاهی اوقات ماشین شما روشن نمی شود یا در وسط یک تقاطع کار نمی کند. ممکن است وقتی ماشین به آرامی متوقف می شود، صداهای عجیبی بشنوید، یا نمی توانید فرمان خود را بچرخانید زیرا قفل امنیتی روشن شده است.

اگر خودرو شما خراب شد چه کاری انجام دهید (چگونه آماده شوید)

همه این سناریوها به این معنی است که خودروی شما خراب شده است، اما نگران نباشید، ما راه هایی برای کمک به شما برای حل این مشکلات داریم، حتی اگر پول ندارید.

اکثر شرکت های بیمه خدماتی دارند که بدون توجه به جایی که هستید (در حد منطق) به شما کمک می کند. اگر بیمه ای دارید که این ویژگی را دارد، فقط با شماره پشت کارت بیمه خود تماس بگیرید!

به طور معمول، آنها یک راننده کامیون یدک کش یا کمک کنار جاده ای برای کمک به شما در مورد پنچر شدن لاستیک، مشکل استارت دارند، یا در صورت نیاز می توانند ماشین شما را نزد مکانیک خوبی که معمولاً از آن استفاده می کنید، بکسل کنند. سپس، با آن مکانیک تماس بگیرید تا آنچه را که اتفاق افتاده، صداها/مشکلاتی که متوجه شده‌اید، و تلاش‌های شما برای بازگرداندن ماشین به کار دوباره بررسی شود.

مورد دوم بسیار مهم است زیرا، اگر موتور شما آب گرفت یا روغن شما تمام شد و سعی کردید ماشین را روشن کنید، ممکن است صدمات جدی به موتور خود وارد کرده باشید که اگر مکانیک شما این کار را انجام دهد بدتر خواهد شد. همان چی

اگر بیمه ماشین ندارید (که اتفاقاً در ایالات متحده غیرقانونی است) و پول زیادی ندارید، تلفن خود را بردارید و در صورت نیاز با دوستان خود تماس بگیرید. بهتر از هیچ خواهد بود.

مطمئن شوید که شما و ماشینتان ایمن هستید

ماشین هنگام رانندگی خاموش می شود

ماشین هنگام رانندگی خاموش می شود

اول از همه، ماشین خود (و شما) را از مسیر خطر دور کنید، از بزرگراه با ترافیک سریع در حال حرکت. اگر زمستان است و ماشین شما روشن نمی‌شود، سر جای خود بمانید زیرا در بسیاری از موارد ماشین شما برای کیلومترها گرم‌ترین مکان خواهد بود.

در مرحله بعد، باید به انبار تجهیزات ایمنی خود نفوذ کنید:

در همین راستا، من می‌خواهم برخی از اقدامات احتیاطی ایمنی در زمستان را مرور کنم که همه باید در صورت وقوع بدترین اتفاق در نظر بگیرند.

مطمئن شوید که یک قسمت زمستانی در کیت اضطراری خود دارید. این بدان معنی است که یک فندک، مقداری چوب خشک (احمقانه به نظر می رسد، اما آتش زدن در صورت نیاز می تواند جان شما را نجات دهد)، شمع، چندین پتوی پشمی یا الیاف مصنوعی، یک پارکت پایین، زنجیر برف، و یک ارتباط GPS مانند SPOT یا گارمین پیشنهاد می دهد.

کیت فوق ممکن است بیش از حد به نظر برسد، اما زمانی که ماشین شما نیمه شب به یک برف‌ریز می‌رود و به کسی نگفته‌اید کجا می‌روید یا چه زمانی برمی‌گردید، باید اصول اولیه را رعایت کنید.

کیت ایمنی عمومی

در حالی که چرخ دنده فوق بیشتر بر آب و هوای سرد متمرکز است، همیشه باید مطمئن شوید که دارید: یک لاستیک/چرخ زاپاس (یا قوطی Fix-a-Flat)، جک، آهن لاستیک، مقداری طناب، چند ابزار Leatherman (یا مشابه) ، جلیقه ی خوش حالت و نشانگر شعله/جاده حتی اگر به یک سفر جاده ای طولانی نمی روید.

کیت دنده برای برخی خسته کننده است، اما داشتن کیت مناسب و دانستن نحوه استفاده از آن ممکن است جان شما یا کسی که دوستش دارید را نجات دهد.

مشکل را تشخیص دهید

اگر خودرو شما خراب شد چه کاری انجام دهید

اگر خودرو شما خراب شد چه کاری انجام دهید

بنابراین، شما مطمئن شده اید که ایمن هستید، اما هیچ نوع کامیون یدک کشی تا 4 ساعت دیگر در دسترس نیست. شما مدتی برای کشتن دارید، پس بیایید به این مشکل نگاهی بیندازیم.

اگر ماشین شما روشن نمی‌شود، هنگام استارت زدن به صداهایی که می‌آید با دقت گوش دهید. آیا صدای کلیک تکراری وجود دارد که با نگه داشتن کلید در موقعیت احتراق، سرعتش کاهش نمی یابد؟ اگر اینطور است، احتمالاً باتری شما خوب است، اما موتور استارت شما ممکن است خراب شده باشد یا سوخت/هوا/جرقه کافی دریافت نمی کنید.

اگر هنگام رانندگی سوختتان تمام شد، ماشین را متوقف کنید، گوشی خود را خارج کنید و به دنبال نزدیکترین پمپ بنزین بگردید. آنها همیشه کپسول های سوخت دارند که می توانید در داخل آن بخرید، بنابراین اگر هوای بیرون خیلی بد نیست باید راه بروید.

آن کپسول گاز را پر کنید و سپس به سمت ماشین خود برگردید. این دو چیز را تضمین می کند: 1.) شما می توانید به جایی که از ابتدا می رفتید برسید، و 2.) دیگر هرگز گیج بنزین خود را فراموش نخواهید کرد.

اگر ماشین شما شروع به کشیدن به یک طرف جاده کرد و در حین رفتن به جاده صدای “تبادل تبادل با یکدیگر” را شنیدید، خود را بکشید، مطمئن شوید که سالم هستید و برای بررسی لاستیک ها خارج شوید

اگر دیدید یکی از آنها فلاپی و کم باد شده است، لاستیک شما پنچر شده است. این به این معنی است که باید جک، لاستیک زاپاس و اتو لاستیک خود را بیرون بیاورید و آن لاستیک پنچر را تعویض کنید!

صادق باشید، شما منتظر چنین اتفاقی بودید تا بتوانید مهارت های فوق العاده خدمه پیت را به دوستان خود نشان دهید! اما به خاطر داشته باشید، شما نمی توانید به طور نامحدود با لاستیک زاپاس رانندگی کنید.

عصبانی نشوید

این ممکن است مهمترین قانون از همه باشد، و دلیلی هم برای آن وجود دارد: برای اینکه درست فکر کنید باید آرام باشید. و برای رهایی از یک موقعیت بد (مثل خراب شدن ماشین) باید درست فکر کنید.

بنابراین، یک نفس عمیق بکشید، به کارهایی که باید انجام دهید فکر کنید و اقدام کنید. (حتی اگر فقط “در حال ماندن” باشد)

مطالب مرتبط : 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *