آموزش خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

8 علائم رگولاتور بد ولتاژ (و هزینه تعویض)

8 علائم رگولاتور بد ولتاژ (و هزینه تعویض)

8 علائم رگولاتور بد ولتاژ :با یک وسیله نقلیه، قدرت زیادی در زیر کاپوت وجود دارد. ما دقیقاً در مورد اسب بخار صحبت نمی کنیم، بلکه به طور کلی در مورد تولید انرژی صحبت می کنیم. انرژی مورد نیاز خودرو از سوخت و باتری تامین می شود.

8 علائم رگولاتور بد ولتاژ

برای روشن نگه داشتن موتور به قدرت زیادی نیاز دارید. برای سیستم های کوچکتر در خودرو، به ظرفیت زیادی نیاز ندارید.

برخی از سیستم های الکتریکی خودروی شما در صورت قرار گرفتن در معرض جریان خام سرخ می شوند، جایی که تنظیم کننده ولتاژ دینام وارد عمل می شود. این به تعدیل این قدرت کمک می کند تا به سیستم های حیاتی آسیب نرساند.

این شبیه به شارژ مستقیم آیفون شما از یک ترانسفورماتور انرژی است. در تئوری، تلفن شما شارژ می شود، اما، متأسفانه، گوشی شما در مواجهه زنده نمی ماند. برای کنترل آن نوع ولتاژ ساخته نشده است.

رگولاتور ولتاژ دینام چگونه کار می کند؟

تنظیم کننده ولتاژ چگونه کار می کند

تنظیم کننده ولتاژ چگونه کار می کند

انواع مختلفی از تنظیم کننده ها در بازار وجود دارد. اگرچه همه آنها عملکرد یکسانی دارند. آنها جریان مستقیم را به یک جریان ثابت تبدیل می کنند که به سیستم های دیگر خودرو آسیب نمی رساند.

بیایید نگاهی به اجزای مختلف تشکیل دهنده سیستم بیندازیم تا عملکرد تنظیم را به طور کامل درک کنیم.

قطعات سیستم شارژ خودرو

باتری مخزنی برای ذخیره انرژی است. در حالت آماده به کار برای عملکردهایی مانند استارت زدن خودرو و تامین برق زمانی که منبع تغذیه کم است، نگه داشته می شود.

با این حال، اگر بخواهید صرفاً به انرژی باتری متکی باشید، ماشین شما برای مدت طولانی بدون شارژ کار نمی کند.

به همین دلیل است که ما دینام را داریم. دینام قطعه ای است که این نیرو را تولید می کند. همانطور که در حال رانندگی هستید، دینام انرژی برای تغذیه سیستم ایجاد می کند در حالی که انرژی اضافی برای شارژ باتری استفاده می شود.

تنظیم کننده ولتاژ

تنظیم کننده ولتاژ تضمین می کند که حداکثر مقدار ولتاژ در مدار ثابت بماند. بنابراین، می تواند دینام را به افزایش تولید و یا آن را وادار به کاهش تولید انرژی کند.

ایده این است که یک جریان ثابت از جریان ایجاد شود که بتواند به طور مداوم وسیله نقلیه را تامین کند. انرژی اضافی هدر نمی رود زیرا باتری را شارژ می کند.

8 علامت بد تنظیم کننده ولتاژ

خبر خوب این است که خرابی رگولاتور ولتاژ یکی از مشکلاتی است که در طول زمان ایجاد می شود. همچنین تشخیص آن نسبتاً آسان است. تکنیک های عیب یابی مختلفی وجود دارد که به شما در تشخیص این مشکل کمک می کند.

در اینجا هشت علامت رایج وجود دارد که باید مراقب آنها باشید:

شماره 1 – خروجی ولتاژ بالا

ولتاژ باتری

ولتاژ باتری

یک باتری ماشین معمولی باید ولتاژ 12.6 ولت را در مدار باز (ماشین کار نمی کند) تولید کند. هنگامی که ماشین کار می کند، ولتاژ باید در بیشتر خودروها حدود 2 ولت بیشتر باشد.

اگر ولتاژ خروجی 16 ولت یا بیشتر اندازه گیری می شود، به احتمال زیاد شما یک رگولاتور ولتاژ معیوب دارید. دینام شارژ بیش از حد می تواند باعث آسیب به اجزای مختلف الکتریکی شود. معمولاً لامپ‌های چراغ‌های جلو یا عقب شما زودتر از موعد می‌سوزند.

شماره 2 – کاهش گاه به گاه قدرت

ماشین در هنگام شتاب می لرزد

ماشین در هنگام شتاب می لرزد

اگر رگولاتور بدی دارید، ممکن است باعث شود بسیاری از قطعات مانند پمپ بنزین، سیستم جرقه زنی یا سایر قطعاتی که به حداقل مقدار ولتاژ نیاز دارند، درست کار نکنند.

ممکن است در مواقعی که به آن نیاز دارید، کندوپاش موتور، دور آرام خشن یا به سادگی عدم شتاب را تجربه کنید. ممکن است مشکل بزرگی به نظر نرسد، اما مهم است زیرا نشان می دهد که قدرت به درستی تنظیم نمی شود.

شماره 3 – خوشه ابزار کار نمی کند

دسته ابزار کار نمی کند

دسته ابزار کار نمی کند

مانند سایر قطعات الکتریکی، دسته ابزار به مقدار مشخصی ولتاژ نیاز دارد تا تمام اطلاعات مورد نیاز شما را در حین رانندگی نمایش دهد. یک تنظیم کننده ولتاژ بد ممکن است باعث شود که به سادگی کار نکند یا رفتار نامنظم داشته باشد.

به احتمال زیاد نمی توانید ماشین را روشن کنید، اما حتی اگر بتوانید، عاقلانه نیست که این کار را بدون دانستن سرعت رانندگی، میزان سوخت باقی مانده و سایر اطلاعات مهم انجام دهید. .

شماره 4 – نورهای کم نور یا سوسو

معمولاً با چراغ‌های جلو متوجه این موضوع می‌شوید، اما می‌تواند بر چراغ‌های داخلی و حتی سیستم استریوی شما تأثیر بگذارد. دوباره به جریانی اشاره می کند که به اندازه کافی کنترل نمی شود.

این علامت برای مسائل مربوط به باتری وجود دارد اما می تواند به این معنی باشد که تنظیم کننده ولتاژ مقصر است.

شماره 5 – نور بالا کار نمی کند

نور بالا کار نمی کند

نور بالا کار نمی کند

یکی از سیستم هایی که می تواند تحت تاثیر ولتاژ زیاد یا خیلی کم قرار بگیرد، چراغ های جلوی شما هستند. چراغ های جلو مخصوصاً برای کارکردن به مقدار مناسبی از قدرت نیاز دارند. پرتوهایی که به درستی روشن نمی شوند نشان می دهد که مشکلی وجود دارد.

شماره 6 – خوردگی

خوردگی باتری ماشین

خوردگی باتری ماشین

گسترش خوردگی در مدت قسمت داخلی و بالای باتری می تواند نشانه ای از خرابی رگولاتور ولتاژ در میان چیزهای دیگر باشد.

شماره 7 – باتری تمام شده است

باتری ضعیف ماشین

باتری ضعیف ماشین

ممکن است به دلایل متعدد دیگری، از جمله فراموش کردن چراغ‌ها، مشکل دینام، یا صرفاً باتری قدیمی که نیاز به تعویض دارد، باشد. اما ممکن است به دلیل جریان ضعیف مدیریت شده به دلیل تنظیم کننده ولتاژ بد باشد.

#8 – روشن شدن چراغ موتور یا چراغ باتری را بررسی کنید

ممکن است دلایل مختلفی وجود داشته باشد، اما همیشه ایده خوبی است که کدهای عیب تشخیصی را اسکن کنید (چراغ موتور را بررسی کنید) یا یک بررسی سریع ولتاژ (چراغ باتری روشن) با استفاده از یک مولتی متر انجام دهید تا ببینید آیا این موضوع باعث ایجاد مشکل شده است یا خیر. .

هزینه تعویض رگولاتور ولتاژ

یک رگولاتور ولتاژ دینام جدید برای قطعات بین 1500000تا 4000000 تومان برای شما هزینه خواهد داشت، که به شدت به ساخت/مدل خودرو و استفاده از قطعات OEM یا پس از فروش بستگی دارد.

رگولاتور ولتاژ کجاست؟

مکان بستگی به مدل و مدل ماشین دارد. داخل یا در کنار محفظه دینام خواهد بود. فورد یکی از برندهایی است که آن را در کنار دینام نصب می کند.

آنهایی که در مجاورت دینام نصب شده اند نیاز به پشتیبانی اضافی دارند که به شکل مهار ارائه می شود. مزیت وجود آن در بیرون این است که دسترسی به آن آسان تر است. هنگامی که رگولاتور در داخل محفظه دینام نصب شده است، برای دسترسی به آن ابتدا باید آن را بردارید.

آیا باید با رگولاتور معیوب رانندگی کنم؟

رانندگی با رگولاتور شکسته یک شانس است. ممکنه خوش شانس بشی همچنین ممکن است برخی از قطعات گران قیمت خودروی خود را باد کنید.

ما فکر نمی کنیم ارزش این را داشته باشد که از این فرصت استفاده کنیم. در عوض، توصیه می‌کنیم هر چه سریع‌تر خودرو را به مکانیک برسانید.

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *