آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ

علائم وجود روغن موتور اشتباه در خودرو (چه اتفاقی می افتد؟)

علائم وجود روغن موتور اشتباه در خودرو (چه اتفاقی می افتد؟)

علائم وجود روغن موتور اشتباه در خودرو (چه اتفاقی می افتد؟)

روغن موتور رگ حیاتی موتور خودروی شماست. بدون آن، وسایل نقلیه به سادگی کار نمی کنند. روغن موتور با روانکاری قطعات از موتور شما محافظت می کند که به نوبه خود گرما و اصطکاک را به حداقل می رساند.

به همین دلیل، تمام روغنی که در حال حاضر خریداری می کنید باید برابر یا بهتر از استانداردهای قبلی مانند SG، SF، SJ، SL و SM باشد. دفترچه راهنمای مالک خود را بررسی کنید تا روغن مناسب برای ماشین خود و حداقل 2 مشخصات دقیق چند درجه که با موتور وسیله نقلیه شما مطابقت دارد را پیدا کنید.

موتورهای دیزلی

خودروهایی که با موتورهای دیزلی کار می کنند دارای طبقه بندی روغن موتور خاص خود هستند. انواع بسیار گیج کننده تر هستند اما مؤسسه نفت آمریکا کار خوبی را در اینجا توضیح می دهد. تا زمانی که آنچه را که کتابچه راهنمای ماشین یا کامیونتان می گوید دنبال کنید، خوب خواهید بود.

ویسکوزیته روغن

بهترین روغن موتور برای خودروهای مسافت پیموده شده بالا

بهترین روغن موتور برای خودروهای مسافت پیموده شده بالا

روغن موتور در موتورهای خودرو باید تحت دما و فشارهای مختلف کار کند. به عنوان مثال، وسایل نقلیه باید هوای سرد را در زمستان و هوای گرم را در تابستان تحمل کنند.

علائم وجود روغن موتور اشتباه در خودرو

از آنجایی که روغن در اثر استفاده معمولی خراب می شود و آلوده می شود، رعایت فاصله زمانی تعویض روغن توصیه شده توسط سازنده خودرو و تعویض روغن با نوع صحیح بسیار مهم است. اما اگر روغن اشتباهی در خودرو خود بریزید چه اتفاقی می افتد؟

شماره 1 – شروع در هوای سرد سخت است

شروع در هوای سرد سخت است

شروع در هوای سرد سخت است

اگر ویسکوزیته سرد روغن شما خیلی زیاد است (روغن خیلی غلیظ است)، ممکن است نتوانید خودرو خود را در دمای بسیار سرد روشن کنید. در این حالت روغن آنقدر غلیظ است که نمی تواند تمام قسمت های متحرک را به درستی روغن کاری کند و این باعث مقاومت بیش از حد در هنگام استارت خودرو می شود.

شماره 2 – نشت روغن

نشت روغن موتور

نشت روغن موتور

اگر از روغن مصنوعی روی یک خودروی قدیمی یا مسافت پیموده شده استفاده می کنید، ممکن است نشت روغن های کوچکی ایجاد شود که اگر از روغن موتور معمولی استفاده می کردید، نخواهید داشت.

این صرفاً به دلیل ویژگی‌های جریان متفاوتی است که روغن‌های مصنوعی دارند و روغن‌های معمولی ندارند. این اجازه می دهد تا روغن در مناطق تنگ تر از روغن معمولی فشرده شود.

در حالی که استفاده از روغن مصنوعی در این موارد لزوماً آسیبی ایجاد نمی کند، ممکن است در حین رانندگی متوجه ریزش روغن در کف گاراژ خود یا بوی سوختگی شوید. از آنجایی که این روغن به آرامی نشت می کند، می خواهید به سطح روغن خود توجه بیشتری داشته باشید و در صورت نیاز آن را پر کنید.

توصیه می شود در تعویض روغن بعدی به روغن معمولی برگردید. برخی از خودروها به سادگی با روغن های مصنوعی خوب عمل نمی کنند.

شماره 3 – بوی روغن سوزان

بوی روغن سوزان

بوی روغن سوزان

اگر ویسکوزیته داغ روغن موتور به اندازه کافی بالا نباشد، ممکن است روغن در شرایط شدید (گرم) شروع به شکسته شدن کند و اجزای موتور را به درستی روغن کاری نکند.

این باعث سوختن روغن می شود. با گذشت زمان، این می تواند منجر به آسیب طولانی مدت به موتور شما به دلیل اصطکاک بیش از حد بین اجزای فلزی شود.

همچنین ممکن است بوی روغن سوخته را به دلیل استفاده از روغن مصنوعی و نشت آن همانطور که در بالا ذکر شد، تجربه کنید.

شماره 4 – مصرف سوخت ضعیف

مصرف سوخت بد

مصرف سوخت بد

اگر از روغن موتور بیش از حد ضخیم برای شرایط استفاده کنید، مسافت پیموده شده سوخت شما احتمالاً دچار مشکل می شود. این به این دلیل است که روغن ضخیم تر باعث افزایش مقاومت در قسمت های متحرک مانند پیستون می شود. در حالی که موتور شما محافظت می شود، هزینه سفرهای مکرر به پمپ بنزین خواهد بود.

شماره 5 – تیک تیک موتور در هوای سرد

علل صدای تیک تیک موتور در هنگام دور آرام یا شتاب گیری

علل صدای تیک تیک موتور در هنگام دور آرام یا شتاب گیری

اگر از روغن موتور خیلی نازک برای شرایط استفاده می کنید، ممکن است صدای تیک تاک موتور خود را بشنوید. این معمولاً بلافاصله پس از راه‌اندازی بلندترین صدا خواهد بود و پس از مدتی رانندگی به تدریج کاهش می‌یابد.

این امر به این دلیل اتفاق می افتد که وزن نامناسب روغن موتور می تواند عملکرد ضعیفی در پوشش و روغن کاری تمام اجزای موتور داشته باشد. آنچه می شنوید قطعات فلزی مانند سوپاپ ها و بالابرهای سوپاپ است که به فلز دیگر برخورد می کنند. تغییر موقت به ویسکوزیته روغن متفاوت ممکن است مشکل را برطرف کند.

مخلوط کردن روغن مصنوعی با روغن موتور معمولی

اگر به طور تصادفی روغن موتور معمولی را به روغن موتور مصنوعی (یا برعکس) به موتور خود اضافه کنید، جای نگرانی نیست.

تنها دلیلی که نمی خواهید این کار را انجام دهید این است که روغن موتور مصنوعی گران است و با مخلوط کردن این دو نوع، به سادگی از مزایای خواص مصنوعی بهره نمی برید زیرا روغن معمولی این مزایا را به خطر می اندازد.

در تعویض روغن بعدی، به سادگی یک نوع روغن را بر دیگری انتخاب کنید. آنها را مخلوط نکنید.

مخلوط کردن وزن های مختلف روغن

اگر تصادفاً روغن غلیظ‌تری (یعنی 20w-50) به روغن نازک‌تری (یعنی: 10w-30) که از قبل در موتور است اضافه کنید، باید نگران باشید؟ در بیشتر موارد شما خوب خواهید بود.

مخلوط کردن ویسکوزیته روغن به سادگی این دو وزن را با هم ترکیب می کند. شما به سادگی نمی‌خواهید از ویسکوزیته روغنی که سازنده خودرو توصیه می‌کند دور شوید. استفاده از روغن بیش از حد غلیظ می تواند در برخی موارد منجر به فشار روغن بالا شود.

مخلوط کردن مارک های مختلف روغن

اگرچه توصیه نمی شود مارک های مختلف روغن را مخلوط کنید، اما به موتور شما آسیب نمی رساند. آنچه مهمتر است چسبیدن به همان ویسکوزیته روغن است.

از آنجایی که مارک های مختلف روغن موتور دارای مواد افزودنی کمی متفاوت هستند، ممکن است مزایای یک افزودنی را نفی کنید زیرا آن را با مارکی رقیق می کنید که آن افزودنی را ندارد. مشکل بزرگی نیست، اما زمانی که به تعویض روغن بعدی خود نیاز دارید، به یک برند روغن پایبند باشید.

برای جلوگیری از هر گونه مشکل

اگر هنوز در مورد نوع روغن، ویسکوزیته یا وزنی که باید استفاده کنید سردرگم هستید، به دفترچه راهنمای مالک خود مراجعه کنید. سازنده خودروی شما بهترین منبع برای تعیین بهترین روغن موتور برای وسیله نقلیه شما است.

اگر در آب و هوای بسیار گرم یا سرد زندگی می‌کنید، ممکن است نیاز به استفاده از روغن کمی غلیظ‌تر یا رقیق‌تر داشته باشید، اما برای اکثر مالکان، به آنچه توصیه می‌شود پایبند باشید.

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *