آموزش خودرو, تعمیرگاه خودرو همکار مکانیک

سیستم های اگزوز لوله مستقیم

سیستم های اگزوز لوله مستقیم

سیستم های اگزوز لوله مستقیم : لوله کشی مستقیم اگزوز شما یک دین است. آن را بنی‌اسرائیل در هفتمین آمدن نام خداوند بیان کردند، و در آنجا فریاد زدند: «برادر، تمام مقاومت را از سیستم اگزوز خود حذف کن تا آتش تف کند و در نتیجه بوته‌های سوزان بیشتری ایجاد کند.»

سیستم های اگزوز لوله مستقیم (مزایا، معایب و هزینه)

اندکی پس از آن، همانطور که همه ما می دانیم، کالسکه های اسب کش توسط فلسطینی ها ملین های جیره بندی شدند و به راحتی آن لوله های اگزوز آلی مزاحم را پاک کردند. این امر گاز متان و سایر آلاینده‌ها را تولید کرد، اما باعث شد اسب‌ها با سرعتی بی‌سابقه به جلو حرکت کنند.

چند هزار سال گذشت و هنری فورد مدل T را بر سر مردم آمریکا انداخت، بنابراین طبیعتاً مردم شروع به کار کردن با اگزوز کردند. به نظر می رسد که این بیشتر به دلیل نو بودن صدایی بود که می توانستید با آن اگزوز ایجاد کنید تا هر نوع دنبال کردن دستاوردهای عملکردی.

آنها قبلاً یک مهره بزرگ داشتند که شما روی منیفولد پیچ می‌کردید که یک لوله بزرگ روی آن بود. من و برادرم دوست داشتیم آن اگزوز را بهتر بشنویم. وقتی از خانه دور شدیم آن مهره را باز می‌کردیم!»

اگزوز لوله مستقیم چیست؟

کیت اگزوز لوله مستقیم

کیت اگزوز لوله مستقیم

امروزه، لوله مستقیم در اصل همان چیزی است. این یک لوله مستقیم است که از موتور شما به سمت عقب ماشین، کامیون یا موتور سیکلت شما می رود.

مبدل کاتالیزوری، کنترل انتشار گازهای گلخانه‌ای را دور می‌زند و صدای زیادی را به سمت آن دم‌بازهای مزاحم می‌فرستد. گاهی اوقات، اگر به اندازه کافی غنی می دوید، می توانید حتی شعله های آتش را از پشت شلیک کنید.

این نکته اگزوز لوله مستقیم است: شنیدن بهتر موتور بسیار سرگرم کننده و جالب است!

همچنین ببینید: چرخ دنده های برش مستقیم در مقابل چرخ دنده های حلزونی (مزایا/معایب)

مزایای اگزوز لوله مستقیم

مزایای لوله مستقیم

مزایای لوله مستقیم

یک لوله مستقیم می تواند اسب بخار و سرعت نهایی را افزایش دهد، و حتی اگر وسیله نقلیه خود را توربو شارژ کرده باشید، حتی بیشتر از این افزایش می یابد. این به این دلیل است که تمام مقاومت ها را از سیستم اگزوز حذف می کنید، که به موتور شما اجازه می دهد نرم تر کار کند.

اما در یک وسیله نقلیه خیابانی، ممکن است در واقع شاهد کاهش HP و گشتاور زیر 2500 RPM باشید. این فقط به این دلیل است که وسیله نقلیه خیابانی شما با داشتن مقداری فشار برگشتی در سیستم طراحی شده و مطابق با آن مشخصات تنظیم شده است.

یک لوله مستقیم همچنین می‌تواند به سایر رانندگان بفهمد که در حال آمدن هستید، وقتی پشت سرشان می‌روید، یا زمانی که هر دو در جلوی چراغ توقف متوقف می‌شوید.

معایب اگزوز لوله مستقیم

چگونه صدای اگزوز خود را بلند کنیم

چگونه صدای اگزوز خود را بلند کنیم

یکی از معایب راه اندازی لوله مستقیم می تواند این باشد که ماشین شما ممکن است در دورهای پایین تر اسب بخار کمتری تولید کند زیرا هنگام لوله کشی مستقیم، مقداری از فشار برگشتی را حذف می کنید.

یکی دیگر از این موارد می‌تواند این باشد که نتوانید آلاینده‌ها را رد کنید و خودروی خود را با سیستم اگزوزی ثبت نام کنید که CO2 بسیار بیشتری نسبت به زمانی که از کارخانه آمده است دفع می‌کند.

یکی دیگر از نکات منفی بوی آن است. هنگامی که سیستم اگزوز خود را مستقیماً لوله می کنید، سوخت و گازهای نسوخته از پشت اتومبیل خود به بیرون پرتاب می کنید و این دود همان چیزی است که در کابین خلبان حس می کنید.

شایان ذکر است که هرکسی که پشت شماست، اگر پنجره‌هایش را باز داشته باشد، می‌تواند بوی آن دود را حس کند، که این بد است. بنابراین، اگر شما به چنین چیزهایی اهمیت می دهید، من مستقیماً ماشین شما را لوله نمی کنم. در عوض، یک سیستم cat-back را امتحان کنید.

در تجربه من، صدا بدترین قسمت لوله کشی مستقیم بود. بله، صدای جدید و منحصربه‌فردی دریافت خواهید کرد که قبلاً از ماشین خود نشنیده‌اید، اما اگر مجبور باشید هر روز با آن ماشین به محل کار بروید و برگردید، خیلی سریع آزاردهنده می‌شود.

هنگام خرید این کیت اگزوز، یک بار خرید کنید، یک بار گریه کنید. سیستمی را دریافت کنید که با یک مهندس آکوستیک واقعی بهتر ساخته شده باشد تا سیستم «دروانی» که شما را دیوانه کند، نداشته باشید.

آیا اگزوزهای مستقیم لوله قانونی هستند؟

لوله‌کشی مستقیم اگزوز شما از اکثر حساب‌هایی که می‌توانم پیدا کنم غیرقانونی است، اما این قانونی بودن در ایالت‌های مختلف متفاوت است

هر وسیله نقلیه موتوری باید همیشه مجهز به یک صدا خفه کن در شرایط کار خوب باشد که صدای خروجی اگزوز را با صدای کلی وسیله نقلیه ترکیب کند و برای جلوگیری از صدای بیش از حد یا غیرعادی در حال کار باشد و هیچ شخصی نباید از قطع کننده صدا خفه کن، بای پس استفاده کند. یا وسیله ای مشابه روی وسیله نقلیه موتوری در خیابان یا بزرگراه.»

بسیاری از ایالت ها قوانینی در این راستا دارند و احتمالاً باید به آنها توجه زیادی داشته باشید. با این حال، اکثر مردم متوقف نمی شوند، مگر اینکه صدای ماشین آنها دیوانه کننده باشد و محله را آزار دهد.

Sidenote: هیچ کس دوست ندارد مردی که در سرما ساعت 6 صبح قبل از رفتن به سر کار لوله مستقیم جیپ گرند چروکی تراک هاوک را شروع می کند. هیچ کس.

آیا اگزوز لوله کشی مستقیم برای ماشین شما مضر است؟

این نیز مورد به مورد متفاوت است، زیرا برای برخی از موتورها، حذف مقاومت می‌تواند باعث شود که موتور غلیظ و خارج شود

اگر چیزی مانند سیستم اگزوز خود را به هر حال تغییر دهید تا مطمئن شوید که مقدار مناسب سوخت را می سوزانید، می خواهید یک صدا را انجام دهید. سپس، حتی ممکن است ببینید که مایل ها در هر گالن شما بالا می رود!

هزینه اگزوز لوله مستقیم چقدر است؟

هزینه اگزوز لوله مستقیم

هزینه اگزوز لوله مستقیم

مانند بسیاری از مدهای دیگر، این بستگی به مقداری دارد که می خواهید خرج کنید.

هر کسی می تواند فقط به مغازه صدا خفه کن برود، مکانیک را صد دلار پرتاب کند و آنها می توانند یک اگزوز لوله مستقیم از قطعات باقی مانده برای شما بسازند.

مطالب مرتبط :

نکته این است که صدای آن اصلاً خوب نخواهد بود و احتمالاً در هنگام دریچه گاز، کیفیت صدای واقعاً «راسپی» را دریافت خواهید کرد. آن “راپ” صدای دود اگزوز با صدای فوق العاده بالا است که معمولاً از هوندا CRX در جلسات اتومبیل می شنوید. مورد علاقه من نیست، اما برای هر کدام خودشان.

اگر می خواهید با یک کیت اگزوز لوله مستقیم مهندسی شده و ساخته شده حرفه ای، یا فقط یک لوله مسابقه، (حذف مبدل کاتالیزوری خود و جایگزینی فقط آن بخش) بروید، با توجه به نوع و مدل خودرو متفاوت است

استرایت پایپ در مقابل گربه بک

اکنون، سوالی که اکثر مددرها در سفر خود از خود می پرسند: “آیا باید مستقیماً بروم یا گربه ای؟”

اگزوزهای Cat-back همه چیز در سیستم اگزوز شما هستند، از مبدل کاتالیک تا عقب خودرو. از این رو نام “Cat-back” است. معمولاً ارزان‌تر از یک سیستم اگزوز کامل است و سنسور اکسیژن در اکثر خودروها را دور نمی‌زند، زیرا معمولاً روی مبدل کاتالیزوری نصب می‌شوند.

از آنجایی که هیچ چیز مهمی را دور نمی‌زنید، اگزوز شما گازهای مضر را تقریباً به اتمسفر ساطع نمی‌کند و در مرکز تست آلایندگی که شما را وادار می‌کنند برای تعمیر ماشینتان پول بدهید، سردرد نخواهید داشت.

علاوه بر این، در حالی که این کاملاً ذهنی است، صدای یک اگزوز پشتی گربه ای هنگامی که به درستی انجام شود، ظریف تر، آرام تر و بنابراین زندگی با آن آسان تر است. وقتی ماشین را روشن می کنید، محله را آزار نمی دهید، و می توانید صحبت های دوست دخترتان را در صندلی مسافر هنگام کروز در بزرگراه بشنوید.

از طرف دیگر، اگر فقط می‌خواهید به «خودروی کامل مسابقه‌ای» بروید، آن جانور را مستقیماً لوله کنید و شعله‌های آتش شلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.