آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

3 نشانه خرابی موتور استارت خودرو

3 نشانه خرابی موتور استارت خودرو

3 نشانه خرابی موتور استارت خودرو : برای خودروها، استارت برقی یک مزیت برای سهولت در جاده است. کلمن توسط کلاید جی کولمن اختراع شد و برای اولین بار در سال 1903 به ثبت رسید. کلمن به زودی حقوق ثبت اختراع خود را به دلکو فروخت که متعاقباً توسط جنرال موتورز جذب شد.

وقتی دلکو به جنرال موتورز ملحق شد، مهندس باهوش، چارلز کترینگ، برای سواری همراه شد. کترینگ حق اختراع نسخه بهبود یافته طراحی کلمن را دریافت کرد.

3 نشانه خرابی موتور استارت خودرو (و هزینه تعویض)

در حال حاضر برای مشکل ماشین به کمک نیاز دارید؟ خدمات تعمیر خودرو بصورت تخصصی توسط همکار مکانیک انجام میشود.

استارت اولین بار در کادیلاک 1912 جنرال موتورز ظاهر شد. این در واقع یک استارت ژنراتور دو کاره بود که در زمان روشن شدن موتور به طور مداوم می چرخید و باتری کادیلاک را شارژ نگه می داشت.

تا سال 1920 اکثر خودروهای ساخته شده در ایالات متحده دارای استارت برقی بودند. یکی از استثناهای اصلی مدل T هنری فورد بود. در سال 1921 فورد یک استارت برای خودروی خود به عنوان گزینه 20 دلاری ارائه کرد.

امروزه پیدا کردن خودرویی بدون استارت برقی خنده دار خواهد بود. اما در سال‌های اولیه استفاده از میل لنگ دستی برای روشن کردن ماشین، مهارتی بود که باید به آن افتخار کرد.

تشخیص علائم شروع بد می تواند سخت باشد، اما گوش دادن به صداهای خاص کمک بزرگی است. در اینجا به دنبال چه چیزی باشید، چه چیزی باعث خرابی موتور استارت می شود و در مورد اینکه تعویض استارت چقدر برای شما هزینه دارد.

موتور استارت چگونه کار می کند

در اکثر موتورهای احتراق داخلی امروزی (انواع بنزینی و دیزلی)، استارت عمر خود را در مجاورت فلایویل در پشت بلوک موتور می گذراند. این به سادگی یک موتور الکتریکی با گشتاور بالا با چندین ویژگی هوشمندانه است.

شفت خروجی آن شامل دنده پینیون و مجموعه کلاچ یک طرفه به نام درایو Bendix است که به نام مخترع آن، وینسنت بندیکس، نامگذاری شده است.

درایو Bendix

درایو Bendix

درایو Bendix

شیر برقی نیز بخشی از بیشتر استارت ها است. این در اصل یک کلید الکترومغناطیسی است.

هنگامی که کلید را می چرخانید یا دکمه استارت را فشار می دهید، برق به شیر برقی استارت یک سوئیچ سنگین را به کار می اندازد که برق را به موتور استارت می فرستد. شیر برقی همچنین مکانیزمی را فعال می کند که چرخ دنده Bendix را به بیرون هل می دهد تا چرخ طیار را درگیر کند.

پس بیایید این روند را طی کنیم. سوار ماشینت میشی ممکن است مجبور شوید ترمز یا کلاچ را فشار دهید. سپس کلید استارت را وارد کرده و آن را بچرخانید یا دکمه استارت را فشار دهید.

شیر برقی فوراً تماس برقرار می کند و برق را به موتور استارت می فرستد. به نوبه خود، استارتر شروع به چرخش می کند. چرخ دنده درایو Bendix با زیپ خارج می شود، چرخ چرخ فلایویل را درگیر می کند و فلایویل را می چرخاند.

بنابراین موتور چرخیده می شود و اگر همه چیز خوب باشد، شروع به کار می کند. هنگامی که برق استارت قطع می شود، درایو Bendix چرخ دنده پینیون خود را جمع می کند.

همه اینها کاملاً قابل اطمینان اتفاق می افتد و نور روز را از ایستادن در جلوی ماشین و پیچاندن میل لنگ غلبه می کند.

علائم خرابی شروع کننده (چه شکلی است؟)

هنگامی که ماشین خود را روشن می کنید، یک استارتر که به درستی کار می کند، صدای چرخشی چرخشی تولید می کند. سرعت تغییر می کند زیرا استارت موتور را در مقابل فشرده سازی می چرخاند که این آهنگ ریتمیک را ایجاد می کند.

با گذشت ماه‌ها از مالکیت خودرو، کاملاً به این صدای معمولی عادت خواهید کرد. یک استارت خراب نشان دهنده مشکلات با صداهای کاملاً متفاوت است:

شماره 1 – صدای سکوت

صدای عجیب موتور

صدای عجیب موتور

کلید را می چرخانید یا دکمه را فشار می دهید و … هیچی. صدایی نیست این ممکن است ایراد از استارت، شیر برقی استارت یا برخی مشکلات الکتریکی دیگر باشد. شاید باتری ماشین باشه (برای اطلاعات بیشتر در این مورد به بخش زیر مراجعه کنید.)

شماره 2 – صدای چرخش با سرعت بالا

استارت با فلایویل درگیر نمی شود. فقط آزادانه می چرخد. این ممکن است یک مشکل برقی و/یا درایو Bendix باشد. یا ممکن است چرخ دنده حلقه فلایویل دارای ناحیه ای از دندانه های دنده از دست رفته باشد.

شماره 3 – صدای ساینده یا کوبنده

استارت تا حدی درگیر است اما به طور کامل با چرخ دنده حلقه درگیر نمی شود. موتور در حال چرخش نیست.

گاهی اوقات، با این حالت سوم، اگر کلید استارت را به طور مکرر خاموش و روشن کنید (یا دکمه استارت را مکررا فشار دهید)، استارت ناگهان درگیر می شود و موتور را می چرخاند. برای این لحظه خاص عالی است. اما به آن تکیه نکنید.

یک شکست کامل در راه اندازی موتور به ناچار به دنبال خواهد داشت. و تکرار این عمل خاموش و روشن برای روشن کردن موتور ممکن است به چرخ دنده حلقه فلایویل آسیب برساند. اگر این اتفاق بیفتد، تعمیرات هزینه بر خواهد داشت.

تشخیص خرابی های شروع کننده می تواند دشوار باشد

باتری ماشین چقدر دوام می آورد

باتری ماشین چقدر دوام می آورد

شرایط بد استارت فوق می تواند نتیجه باتری مرده یا نیمه خالی باشد. هنگامی که ماشین شما به درستی روشن نمی شود اولین کاری که باید انجام دهید ارزیابی باتری است.

سایر حالت های خرابی نیز می تواند استارت را از برق محروم کند. به عنوان مثال، سیم کشی به استارت ممکن است قطع شده یا آسیب دیده باشد. کلید استارت (یا دکمه استارت) ممکن است معیوب باشد.

قبل از صرف هزینه برای جایگزینی یک استارت به ظاهر معیوب، باید این مشکلات احتمالی دیگر را رد کرد. یک تکنسین ماهر زمانی به دنبال چنین مشکلاتی می‌گردد که به نظر می‌رسد استارت قبل از تعویض آن از کار افتاده است.

چه چیزی باعث خرابی استارت می شود؟

استارت های خودرو امروزه بسیار قابل اعتماد هستند. اما عوامل متعددی می تواند در خاموش شدن استارت خودرو نقش داشته باشد.

شماره 1 – سن

3 نشانه خرابی موتور استارت خودرو

3 نشانه خرابی موتور استارت خودرو

گذشت زمان و استفاده مداوم بر همه چیز از جمله استارت خودرو شما تأثیر می گذارد. به طور کلی این شایع ترین علت خرابی استارت است.

پیری با روشن شدن مکرر موتور تسریع می شود. انجام بیشتر مایل ها در اطراف شهر این را تشدید می کند. در سفرهای طولانی، مایل‌های بیشتری با توقف موتور کمتر جمع‌آوری می‌شود و استارت بیشتر دوام می‌آورد.

برای اکثر خودروها، تعویض استارت به دلیل قدیمی شدن طبیعی می تواند در حدود 100000 تا 125000 کیلومتر باشد.

شماره 2 – آب و هوای سرد زمستانی

هنگام سرد بودن ماشین به سختی روشن می شود

هوای سرد استارت را با سرعت بیشتری پیر می کند زیرا چرخاندن موتور در زمان بسیار سرد بسیار دشوارتر است. نمونه هایی از این موارد شامل اتومبیل هایی است که شب به شب در فضای باز پارک می شوند و دمای آنها بسیار زیر صفر است. و دمای زیر صفر به طور قابل توجهی این عامل سنی را افزایش می دهد.

توجه: اتومبیل‌ها یا کامیون‌هایی که در معرض این هوای سرد قرار می‌گیرند، می‌توانند با نصب یک بخاری بلوک موتوری با موتور الکتریکی سود زیادی ببرند. در صورت تمایل، با یک تکنسین خدمات شایسته تماس بگیرید.

شماره 3 – تکنیک های شروع نادرست

ماشین روشن نمی شود

ماشین روشن نمی شود

هنگامی که مشکلات دیگر باعث مشکل یا روشن نشدن موتور می شود، آسیب عمده به استارت می تواند رخ دهد. اگر موتور شما بلافاصله روشن نمی شود، هرگز اجازه ندهید استارت برای مدت طولانی به کار خود ادامه دهد. چنین استفاده ای استارت را بیش از حد گرم می کند و در نتیجه به سیم کشی داخلی آسیب می رساند. صبر در اینجا به خوبی توصیه می شود.

ماشین روشن نمیشود

در چنین شرایطی، اجازه دادن به استارتر بیش از 5 تا 7 ثانیه و سپس حداقل 15 ثانیه استراحت برای خنک شدن توصیه می شود. تنها چهار بار تلاش متوالی برای شروع استفاده از این رژیم توصیه می شود.

سپس اجازه دهید استارتر برای چند دقیقه خنک شود. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با دفترچه راهنمای مالک خود مشورت کنید.

شماره 4 – روغن موتور به استارت نشت می کند

چنین نشتی می تواند باعث ورود روغن به محفظه استارت و پوشش ناحیه کموتاتور شفت موتور شود. این باعث کاهش توانایی استارت برای لنگ زدن موتور می شود.

نشت روغنی که روی زمین زیر موتور خودروی شما مشاهده می شود باید از نظر آسیب به سیستم های دیگر مانند استارت ارزیابی شود. اصلاح سریع نشت روغن همیشه یک عمل خوب است.

شماره 5 – رانندگی در اعماق آب

رانندگی در خیابان سیل زده

رانندگی در خیابان سیل زده

همیشه باید از آب عمیق اجتناب کرد. اگر به اندازه کافی عمیق باشد، می تواند استارت شما را غوطه ور کند و باعث خوردگی داخلی شود که منجر به خرابی استارت یا بدتر از آن، موتور هیدرولاک شده شود.

اگر در یک طوفان شدید باران مجبور به رانندگی در آبهای عمیق هستید، ارزیابی حرفه ای بعدی خودرو شما از نظر آسیب آب توصیه می شود.

هزینه تعویض استارت خودرو

اگرچه کسی نمی‌خواهد از این رویداد احتمالی ناراحت شود، ممکن است زمانی فرا برسد که استارت ماشین شما از کار بیفتد. بسته به مدل، مدل و سن خودروی شما، تعویض استارت می تواند از نسبتاً ارزان تا بسیار پرهزینه باشد.

به عنوان یک قاعده، قیمت برچسب ماشین شما می تواند به خوبی جایگاه شما را در این مقیاس تعیین کند. قیمت خرید خودروی جدید بالاتر معمولاً هزینه تعمیر بالاتری را پیش‌بینی می‌کند.

آیا می توانید با استارت خراب ماشین را استارت بزنید؟

به طور کلی، پاسخ به این سوال، خیر خواهد بود.

اگر استارت معیوب باشد، افزودن برق به مخلوط هیچ فایده ای نخواهد داشت. شروع پرش سنتی یک راه حل توقف برای باتری ضعیف یا مرده است نه برای خود استارت.

چگونه یک ماشین را با استارت خراب راه اندازی کنیم

پرش با فشار ماشین را روشن کند

موتور خودروی شما برای راه اندازی آن به شدت به آن استارت وابسته است. ترفندهای کمی در این کتاب وجود دارد که موتور را در صورت خاموش بودن استارت روشن کنید. در اینجا مواردی وجود دارد که ممکن است در زمان نیاز کمک کنند:

روش 1 – گرفتن یک فشار

اگر ماشین شما دارای گیربکس دستی باشد، این یک راه نسبتا قابل اعتماد برای راه اندازی موتور است. و اگر به خراشیدگی یا فرورفتگی احتمالی در عقب ماشین خود اهمیتی ندارید، می توانید از تکنیک فشار با وسیله نقلیه دیگری استفاده کنید.

اما اگر دو یا سه نفر سرسخت در این نزدیکی دارید، هل دادن با دست می تواند این کار را انجام دهد. این تکنیک است:

  • گیربکس را به دنده سوم یا چهارم تغییر دهید.
  • ترمز دستی را رها کرده و پدال کلاچ را کاملا فشار دهید.
  • احتراق را روشن کنید (یا دکمه استارت در حالت “شروع”).
  • پای خود را از روی پدال ترمز بردارید.
  • حالا، از دوستانتان بخواهید ماشین را به سرعت راه رفتن برسانند. سریعتر بهتر از کندتر است.
  • کلاچ را سریع رها کنید. باید احساس کنید که موتور واژگون می شود و اگر همه چیز خوب باشد، روشن می شود.
  • کلاچ را به عقب فشار داده و متوقف کنید.
  • به حالت خلاص تغییر دهید.
  • ترمز دستی را تنظیم کنید. موتور را روشن بگذارید.

در زمستان اگر جاده ها لغزنده باشند، این روش احتمالاً جواب نخواهد داد. لاستیک های شما فقط می لغزند. تیم فشار شما نیز کشش کمی خواهد داشت. آخر اینکه موتور سرد شما نمی خواهد به راحتی روشن شود. بهترین شرط در اینجا تماس برای یدک کش خواهد بود.

اگر ماشین شما دارای گیربکس اتوماتیک است، فشار دادن ایده بسیار بدی است. تلاش برای چنین شروعی می تواند به طور جدی به گیربکس آسیب برساند. پس امتحانش نکن همیشه دفترچه راهنمای مالک خود را بررسی کنید تا ببینید چه محدودیت‌هایی را قبل از شروع فشار توصیه می‌کنند.

روش 2 – ماشین خود را در سراشیبی پارک کنید (رو به سرازیری)

شما باید این کار را هر کجا که می روید انجام دهید. باز هم ماشین شما باید گیربکس دستی داشته باشد. تپه ماشین شما را درست مانند روش فشاری به حرکت در می آورد.

به خاطر داشته باشید که اگر شخصی بیاید و درست جلوی شما پارک کند، این کار جواب نمی دهد.

روش 3 – تکنیک ضربه

در آن روزگار، پدر پیر من یک کدی قدیمی داشت. استارتر هم پیر شده بود. گهگاه کلید را می چرخاند و هیچ اتفاقی نمی افتد. در صندوق عقب، او یک کنده چوب سخت پوست کنده و لاک شده زیبا به قطر حدود 4 اینچ حمل کرد (من این را نمی سازم).

او آن خروجی را بیرون می‌آورد، کاپوت را باز می‌کرد و استارت را می‌کوبید. ظاهراً این تکان دادن آرمیچر را کمی به داخل حرکت می‌دهد. او دوباره می پرید و کلید را می چرخاند. وروم، درست شروع می شود.

به یاد دارم که پدرم چندین سال از این روش حتی در سفرهای جاده ای طولانی استفاده می کرد تا اینکه بالاخره یک استارت جدید نصب کرد. ممکن است فقط برای شما کار کند. در اینجا یک راه برای انجام این کار وجود دارد:

یک رولپلاک چوبی به طول حدود 3 فوت و قطر حدود 1-1/2 اینچ بگیرید. بدون نیاز به لاک

یک چکش کوچک بگیرید. هر دو مورد را در صندوق عقب خود محکم نگه دارید.

وقتی استارت کار نمی کند، کاپوت را باز کنید. یک انتهای رولپلاک را روی استارت قرار دهید اما روی هیچ گونه اتصالات الکتریکی یا قطعات پلاستیکی قرار ندهید.

دوباره سعی کنید به روش عادی شروع کنید.

ممکن است تعجب کنید که این روش پشتیبان چقدر خوب می تواند در مواقع اضطراری تسکین موقت بدهد. البته برای انجام این مراحل باید بتوانید استارت را ببینید و به آن دسترسی داشته باشید.

5 علامت هشدار دهنده زمان تعویض تسمه تایم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *