آموزش خودرو, بلاگ, تعمیرگاه خودرو همکار مکانیک, نکات خودرویی

راهنمای واشر سرسیلندر – چرا خراب می شود ؟

راهنمای واشر سرسیلندر - چرا خراب می شود و چگونه می توانم بگویم؟

واشر سرسیلندرسیلندر

واشر سرسیلندر سیلندر یک جزء پیچیده با تکنولوژی بالا است که در درجه اول برای جدا نگه داشتن رسانه های مختلف مانند آب و روغن در موتور و همچنین ایجاد یک مهر و موم خارجی طراحی شده است.

واشر سرسیلندر سیلندر یک جزء مهم موتور است که باید بتواند با افزایش تقاضای موتورهای مدرن مقابله کند. فشار احتراق بالای موتورهای دیزلی سوپرشارژ، چالشی خاص برای واشر سرسیلندر سیلندر است.

راهنمای واشر سرسیلندر – چرا خراب می شود و چگونه می توانم بگویم؟

واشر سرسیلندر نقش مهمی در فرآیند احتراق موتور دارد. هنگامی که این بخش حیاتی خراب  می شود، قبوض تعمیرات گران قیمت مطمئناً دنبال می شود.

راهنمای واشر سرسیلندر - چرا خراب می شود و چگونه می توانم بگویم؟

راهنمای واشر سرسیلندر – چرا خراب می شود و چگونه می توانم بگویم؟

 واشر سرسیلندر چه کاری انجام می دهد؟

واشر سرسیلندر فرآیند احتراق داخلی را مهر و موم می کند و از مخلوط شدن مایع خنک کننده و روغن با یکدیگر جلوگیری می کند.

بین سرسیلندر در بالای موتور و بلوک، ساختار اصلی موتور یافت می شود.

این واشر بیشترین فشار را در موتور دارد زیرا بر خلاف سایر موارد، همزمان روغن، مایع خنک کننده و فشرده سازی را از سیلندرها آب بندی می کند.

واشر سرسیلندر مسیرهای روغنی بین سرسیلندر و بلوک را می‌بندد و اجازه می‌دهد روغن آزادانه در اطراف موتور گردش کند. همین کار را با آبراه‌ها انجام می‌دهد، بنابراین مایع خنک‌کننده می‌تواند در جایی که لازم است حرکت کند.

مطالب مرتبط : آموزش نصب فیکسچر پژو 405

واشر سرسیلندر چگونه خراب می شود؟

تشخیص مشکلات در واشر سرسیلندر ممکن است دشوار باشد زیرا در یک موتور مونتاژ شده تا حد زیادی دور از دید قرار می گیرد.

سوراخ شدن واشر شما، یا واشر مخوف سوخته  سر، معمولاً از طریق گرمای بیش از حد رخ می دهد.

با این حال، مشکل پیش از احتراق می تواند باعث شود که سوخت در زمان نامناسب احتراق شود، فشار زیادی به سر سیلندر وارد شود و باعث سوراخ شدن بیشتر در خط شود.

یک واشر سرسیلندر بد یا واشر که به درستی نصب نشده است نیز ممکن است بیشتر در خط منفجر شود. مهم است که پیچ های سر چرخانده شوند تا خیلی شل نباشند تا آب بند ایجاد کنند و خیلی سفت نباشند، واشر را خرد کرده و از ایجاد آب بند جلوگیری می کند.

علائم خرابی واشر سرسیلندر چیست؟

رایج ترین علائمی که نشان می دهد واشر سرسیلندر شما خراب  است عبارتند از:

روغن سفید یا شیری: وقتی مایع خنک‌کننده به داخل روغن نفوذ می‌کند و این دو با هم مخلوط می‌شوند، یک مایع سفید شیری روی میله یا اطراف درپوش پرکننده روغن موتور دیده می‌شود.

دود سفید اگزوز: هنگامی که مایع خنک کننده به داخل محفظه احتراق جریان می یابد، به عنوان دود سفید می سوزد/تبخیر می شود.

از دست دادن قدرت: سوراخ شدن واشر باعث کاهش فشار در محفظه احتراق همراه با قدرت موتور شما می شود.

آب یا بوی شیرین از اگزوز: این می تواند در نتیجه نشت در سیستم احتراق رخ دهد

داغ شدن بیش از حد موتور: اگر از واشر سرسیلندر مایع خنک کننده نشت کند، موتور شما مستعد گرم شدن بیش از حد می شود

ببینید با ماشینی که بیش از حد گرم می شود چه باید کرد.

سیلر واشر سرسیلندر چگونه کار می کند؟ چگونه از آن استفاده کنم؟

سیلر واشر سرسیلندر داخل رادیاتور ریخته می شود و پس از گرم شدن کافی، ترک ها و سوراخ ها را پر می کند. کارکردن ماشین برای حدود 15 تا 30 دقیقه با بخاری و فن بالا به فعال شدن سیلر کمک می کند.

بسیاری از مردم در مورد قدرت طولانی مدت یک ماده شیمیایی در هنگام رفع عیب مکانیکی شک دارند و یک سیلر فقط باید به عنوان یک تعمیر موقت استفاده شود.

مطالب مرتبط : آموزش نصب فیکسچر پژو 405

آیا می توانم با واشر سرسیلندر سوخته  رانندگی کنم؟

در حالی که امکان رانندگی با واشر سرسیلندر سوخته  وجود دارد، مطمئناً توصیه نمی شود. هنگامی که مهر و موم سوخته  می شود، فشار در محفظه احتراق از بین می رود و شما کاهش قابل توجهی در قدرت احساس خواهید کرد.

اگر واشر سرسیلندر منفجر شده شما باعث نشت مایع خنک کننده می شود، احتمال داغ شدن بیش از حد موتور شما بسیار زیاد است. این کار باعث ترک خوردن و آسیب بیشتر به موتور شما می شود.

اگر روغن موتور با مایع خنک‌کننده مخلوط شود، رقیق می‌شود و سطح روان‌کاری یکسانی را ارائه نمی‌دهد، این می‌تواند به آسیب‌های جبران‌ناپذیری منجر شود.

چگونه از دمیدن واشر سرسیلندر جلوگیری کنیم

راهنمای واشر سرسیلندر - چرا خراب می شود و چگونه می توانم بگویم؟

راهنمای واشر سرسیلندر – چرا خراب می شود و چگونه می توانم بگویم؟

خرابی واشر سرسیلندر معمولاً نتیجه گرم شدن بیش از حد موتور است، بنابراین اطمینان حاصل کنید که مایع خنک کننده پر شده و سیستم خنک کننده در شرایط کار خوب، بدون نشتی و رادیاتور کارآمد است.

واشر سرسیلندر که به درستی نصب شده باشد نیز از آسیب های بعدی جلوگیری می کند. اطمینان حاصل کنید که از پیچ و مهره هایی استفاده می کنید که در شرایط خوبی هستند و به طور مناسب سفت شده اند. خیلی شل d یک مهر و موم تشکیل نمی شود، خیلی سفت و شما در خطر خرد شدن واشر هستید.

همیشه مهم است که از مهر و موم ها مطابق دستورالعمل روی بسته بندی استفاده کنید – یا یک گاراژ قابل اعتماد پیدا کنید تا یک مکانیک این کار را برای شما انجام دهد.

آیا واشر سرسیلندر سوخته  انتهای ماشین من است؟

واشر سرسیلندر منفجر شده به تنهایی ماشین شما را غیرقابل رانندگی نمی کند، اما آسیب ناشی از ضربه به بلبرینگ های روغن کاری نشده و گرم شدن بیش از حد قطعات می تواند موتور شما را غیرقابل ترمیم تلقی کند.

همیشه بهترین کار این است که در اولین مرحله از یک سیلر استفاده کنید و در اسرع وقت برای تعمیر واشر سرسیلندر قبل از اینکه روی سایر قسمت های ماشین شما تأثیر بگذارد، از متخصص کمک بگیرید.

11 روش برای کاهش آلایندگی رانندگی

آیا شما یک داستان ترسناک واشر سرسیلندر دارید؟ شاید شما یا گاراژتان توانسته اید یک ماشین را به زندگی بازگردانید؟ در زیر برای ما نظر بگذارید.

سیستم های آب بندی مدرن با کارایی بالا بسیار قابل اعتماد هستند

طراحان و تامین کنندگان موتور زمان و تلاش زیادی را صرف توسعه محصولاتی کرده اند که می توان برای اطمینان از عملکرد ایمن حتی در شرایط بحرانی به آنها اعتماد کرد. سیستم‌های واشر سرسیلندرسیلندر مدرن می‌توانند فشارهای بالا، دمای بالا و محیط‌های تهاجمی را در تمام طول عمر خودرو تحمل کنند. واشرهای سرسیلندر علاوه بر جدا نگه داشتن رسانه های مختلف در موتور مانند گازها، آب و روغن و ایجاد یک مهر و موم خارجی، به عنوان عنصر انتقال نیرو نیز عمل می کنند. به عنوان مثال، واشر سرسیلندر سیلندر بین موتور و بلوک سیلندر تأثیر قابل توجهی بر توزیع نیرو در کل سیستم گیره دارد.

آسیب به واشر سرسیلندر سیلندر

آسیب به واشر سرسیلندر سیلندر معمولاً تا زمانی که نشتی رخ ندهد متوجه نمی شود. با این حال خرابی واشر سرسیلندرسیلندر دلیل نشتی نیست. معمولاً آسیب در ناحیه واشر سرسیلندر سیلندر باعث ایجاد فشار بیش از حد بر روی واشر می شود.

حفاظت از محیط زیست

واشر سرسیلندر سیلندر عملکرد کارآمد، ایمن و اقتصادی موتور را تضمین می کند. به لطف فناوری های پیشرفته و محصولات پیچیده، واشر سرسیلندر سیلندر مانع از خروج مواد خطرناک مانند سوخت یا روغن روان کننده به محیط می شود.

حفظ ارزش

برای جلوگیری از آسیب موتور و اطمینان از طولانی ترین عمر ممکن، مهم است که از خرابی واشر سرسیلندر سیلندر محافظت کنید. در صورت مشاهده هرگونه عملکرد غیرعادی موتور باید بلافاصله اقدام مناسب انجام شود. مثلا:

  • شروع سرد ضعیف
  • از دست دادن قدرت
  • دمای مایع خنک کننده در ناحیه قرمز
  • روغن در مایع خنک کننده

آب و روغن باید در فواصل زمانی کوتاه پر شوند

در صورت بروز چنین مشکلاتی باید فوراً موتور را خاموش کرد و با متخصص مشورت کرد تا علت را مشخص کند. اگر در مراحل اولیه تشخیص داده شود، اغلب می توان از آسیب های عمده موتور و هزینه های بالای تعمیر جلوگیری کرد. سرویس و بازرسی منظم خودرو و موتور در کارگاه نیز می تواند به حفظ ارزش خودرو در طولانی مدت کمک کند.

ایمنی

واشر سرسیلندر سیلندر کاملاً کاربردی یک جنبه مهم ایمنی خودرو است. به عنوان مثال، از خروج گازهای داغ به داخل موتور یا محفظه سرنشین جلوگیری می کند.

مطالب مرتبط : چه چیزی باعث سوختن واشر سرسیلندر می شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *