آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, تعمیرگاه خودرو همکار مکانیک, نکات خودرویی

خودرو کلیک می کند اما روشن نمی شود؟ (تک در مقابل دلایل چند کلیک)

خودرو کلیک می کند اما روشن نمی شود؟ (تک در مقابل دلایل چند کلیک)

خودرو کلیک می کند اما روشن نمی شود؟شاید رایج ترین مشکل خودرو در جهان، خودرویی است که روشن نمی شود. این مشکلی است که سالانه میلیون‌ها نفر را تحت تأثیر قرار می‌دهد و یکی از رایج‌ترین راه‌هایی که این اتفاق می‌افتد، خودرویی است که کلیک می‌کند و اصلاً واژگون نمی‌شود

خودرو کلیک می کند اما روشن نمی شود؟

اما صرفاً به این دلیل که رایج است باعث نمی‌شود که کمتر ناامیدکننده باشد، به خصوص اگر ندانید چه اتفاقی می‌افتد و چگونه آن را برطرف کنید.

با در نظر گرفتن این موضوع، ما یک راهنمای عالی ارائه کرده‌ایم که همه چیزهایی را که باید در مورد این مشکل رایج و در عین حال خسته‌کننده بدانید را توضیح می‌دهد – از جمله نحوه رفع درست آن در اولین بار!

چه چیزی صدای کلیک را ایجاد می کند؟

هنگامی که احتراق را روشن می کنید و فقط صدای کلیک می شنوید، در وهله اول دانستن اینکه چه چیزی باعث ایجاد صدای کلیک می شود مفید است. کلیکی که می شنوید از صدای پینیون شروع است که به صفحه فلکس یا فلایویل می زند (بسته به اینکه شما یک وسیله نقلیه دنده اتوماتیک یا دستی را رانندگی می کنید).

این می تواند با یک کلیک اتفاق بیفتد، یا استارتر می تواند به سرعت جمع شود و بسته به عوامل مختلف سعی کند دوباره درگیر شود.

یک کلیک در مقابل چند کلیک

اگر زمانی که می‌خواهید وسیله نقلیه خود را روشن کنید، فقط یک کلیک می‌شنوید، استارت سعی می‌کند درگیر شود، اما انرژی کافی برای چرخاندن موتور یا حتی تلاش مجدد وجود ندارد.

در همین حال، اگر استارت دائماً به صفحه فلکس یا فلایویل ضربه می زند، وسیله نقلیه شما هنوز روشن نمی شود، اما معنای متفاوتی دارد.

علت شنیدن یک کلیک

صدای عجیب موتور

صدای عجیب موتور

اگر هنگام چرخاندن احتراق فقط یک کلیک بشنوید و بعد هیچ چیز دیگری شنیدید، این یک نشانه مطمئن است که استارت به اندازه کافی قدرت دریافت نمی کند. اما در حالی که تقریباً همیشه این چیزی است که در حال وقوع است، چند دلیل متفاوت وجود دارد که ممکن است چنین باشد.

شماره 1 – باتری مرده

تا کنون، رایج‌ترین دلیلی که ممکن است خودروی شما در هنگام استارت زدن یک کلیک تولید کند، باتری خراب یا معیوب است. باتری آنقدر قدرت دارد که یک بار استارت را درگیر کند، اما پس از درگیر شدن، قدرت کافی برای چرخاندن موتور یا ادامه تلاش برای درگیر کردن استارت را ندارد.

شماره 2 – دینام معیوب

این با باتری مرده دست به دست می شود. دینام در حین رانندگی باتری را شارژ می کند و اگر این کار را انجام ندهد، تا زمانی که شما با باتری مرده مواجه شوید، زمان زیادی است. اما اگر به سادگی باتری را شارژ یا تعویض کنید و دینام معیوب داشته باشید، زمان زیادی طول نمی کشد تا دوباره باتری خاموش شود.

شماره 3 – اتصالات خورده/ سست

گاهی اوقات همه چیز در وسیله نقلیه شما همانطور که باید کار می کند، و ارتباط خوبی بین باتری و استارت وجود ندارد. این می تواند یک سیم شل یا یک اتصال خورده باشد، اما در هر صورت، مقاومت زیادی ایجاد می کند که باعث می شود وسیله نقلیه شما روشن نشود.

خودرو هنگام استارت زدن کلیک می کند

اگر می‌خواهید وسیله نقلیه خود را روشن کنید و به‌جای تنها یک کلیک، تعداد زیادی کلیک می‌شنوید، مشکل متفاوت است. در حالی که دلایل ممکن است شبیه به یک کلیک باشد، ممکن است شروع کننده معیوب باشد.

شماره 1 – باتری مرده

همانطور که یک کلیک می تواند یک باتری مرده باشد، یک سری کلیک های سریع نیز می تواند مشکل باتری باشد. وقتی این اتفاق می‌افتد، باتری ولتاژ کافی را برای درگیر کردن استارت فشار می‌دهد، اما قدرت کافی برای چرخاندن موتور را ندارد.

باتری تمام شده است، اما اگر فقط یک کلیک داشته باشید به اندازه دستگیره در خاموش نیست. در این صورت ممکن است نیاز به تعویض باتری داشته باشید، اما به احتمال زیاد بتوانید باتری را شارژ کنید و به استفاده از آن ادامه دهید.

شماره 2 – دینام معیوب

دینام باتری را شارژ می کند، بنابراین دینام معیوب منجر به از بین رفتن باتری می شود. همیشه قبل از شیرجه رفتن و تعویض باتری، دینام را دوباره چک کنید.

شماره 3 – اتصالات خورده/ سست

همانطور که اتصالات سست و خورده می تواند منجر به یک کلیک شود، همچنین می تواند منجر به کلیک های سریع شود. استارت برای انجام کار خود به مقدار مناسبی برق نیاز دارد و اتصالات سست و خورده شده میزان توانی را که آن را به استارت می رساند محدود می کند.

شماره 4 – استارت معیوب

استارت معیوب

استارت معیوب

اگر استارت آنطور که باید کار نکند، ممکن است درگیر شود و سپس قدرت لازم برای چرخاندن موتور را نداشته باشد. وقتی این اتفاق می‌افتد، به بیرون فشار می‌آورد، به فلایویل برخورد می‌کند و سپس به داخل باز می‌گردد.

همانطور که احتراق را نگه می دارید، این فرآیند بارها و بارها تکرار می شود و چیزی که می شنوید یک تن کلیک است.

مطالب مرتبط :3 نشانه خرابی موتور استارت خودرو

چه باید کرد (مراحل تشخیصی)

اکنون که کمی بیشتر در مورد علت روشن نشدن وسیله نقلیه خود می دانید، زمان آن رسیده است که آن را به آنچه دقیقاً در حال وقوع است محدود کنید. با در نظر گرفتن این موضوع، ما یک راهنمای گام به گام ارائه کرده‌ایم که چگونه دقیقاً بفهمیم چرا وسیله نقلیه شما کلیک می‌کند و روشن نمی‌شود.

شماره 1 – اتصالات را بررسی کنید

این همیشه حدودا نیست به احتمال زیاد مشکل وجود ندارد، اما رد کردن آن ساده ترین است. کاپوت را باز کنید و به اتصالات ترمینال باتری نگاه کنید.

اطمینان حاصل کنید که آنها سفت هستند و هیچ خوردگی ندارند. پایانه ها را تمیز کنید و در صورت لزوم اتصالات را سفت کنید و اگر وسیله نقلیه شما روشن شد دوباره تست کنید.

شماره 2 – باتری را تست کنید

تست باتری خودرو با مولتی متر

تست باتری خودرو با مولتی متر

پس از اطمینان از محکم بودن اتصالات، خود باتری را بررسی کنید. در این مرحله آمپرهای ولتاژ و میل لنگ سرد را بررسی کنید. اگر ولتاژ 12.6 یا بیشتر وجود دارد اما آمپر با میل لنگ سرد کافی نیست، می توانید باتری را تعویض کنید، در غیر این صورت، به مرحله بعدی بروید.

توجه: اکثر فروشگاه های قطعات خودرو باتری خودروی شما را به صورت رایگان تست می کنند. با این حال، به خاطر داشته باشید که آنها در حال فروش چیزی به شما هستند.

شماره 3 – باتری را شارژ کنید

فقط به این دلیل که باتری ولتاژ کافی ندارد به این معنی نیست که باید آن را تعویض کنید. اگر ولتاژ کافی در باتری وجود ندارد، قبل از اینکه به تعویض آن فکر کنید، آن را روی شارژر باتری قرار دهید.

مطالب مرتبط : 5 علت سفت شدن فرمان و راه حل آن

شماره 4 – باتری را دوباره تست کنید

پس از شارژ کامل باتری، آن را دوباره تست کنید. در این مرحله، باتری باید حداقل 12.6 ولت داشته باشد و آمپر میل لنگ سرد را به اندازه کافی برای وسیله نقلیه شما فشار دهد. اگر پس از شارژ کردن باتری در هر یک از این نقاط از کار بیفتد، نوبت به باتری جدید رسیده است.

همچنین بخوانید: خودرو میل لنگ می‌زند اما روشن نمی‌شود (علت چیست؟)

شماره 5 – بررسی کنید که آیا خودرو روشن می شود یا خیر

اکنون که می دانید باتری شارژ کافی دارد، بررسی کنید که آیا وسیله نقلیه شما روشن می شود یا خیر. اگر این کار را کرد، هنوز کارتان را تمام نکرده‌اید، اما می‌توانید شروع معیوب را رد کنید و وقتی در پایان به آن رسیدید، از آن مرحله بگذرید!

شماره 6 – دینام را تست کنید

علائم بد دینام

علائم بد دینام

اگر وسیله نقلیه شما پس از شارژ کردن باتری روشن شد، به خودتان لطف کنید و دینام را بررسی کنید. اگر وسیله نقلیه شما دینام معیوب داشته باشد و از این مرحله صرف نظر کنید، تا زمانی که با وسیله نقلیه‌ای که دوباره روشن نمی‌شود به کار خود پایان دهید، مسئله زمان است.

هنگام تست دینام، باید نزدیک به 14 ولت فشار بیاورد، در غیر این صورت، معیوب است و باید آن را تعویض کنید.

شماره 7 – استارت را تست کنید

اگر قبلاً شش مرحله اول راهنمای عیب‌یابی ما را انجام داده‌اید، می‌توانیم به شما تضمین دهیم که مشکل از راه‌انداز است. اما قبل از تعویض هر قطعه، باید با تست کامپوننت، کار خود را دوباره بررسی کنید.

یک استارت را با استفاده از برق به پایانه های مناسب و سپس اطمینان از داشتن قدرت کافی با استفاده از یک پریبار کوچک، یک استارت را تست کنید.

جهت مشاهده اثرات نصب نکردن فیکسچر سرسیلندر کلیک کنید .

جهت خرید فیکسچر 405 کلیک کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *