آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, تعمیرگاه خودرو همکار مکانیک, نکات خودرویی

علت ساییدگی ناهموار لنت ترمز

علت ساییدگی ناهموار لنت ترمز

6 علت ساییدگی ناهموار لنت ترمز :هر سیستم ترمز دیسکی برای ایجاد اصطکاک لازم برای کاهش سرعت خودرو به لنت ترمز متکی است. لنت های ترمز در داخل کالیپرهای ترمز شما قرار می گیرند.

6 علت ساییدگی ناهموار لنت ترمز (چرا یک طرف ضخیم تر است؟)

هر زمان که برای کاهش سرعت خودرو روی پدال ترمز می گذارید، لنت های ترمز به روتورهای ترمز دیسکی در حال چرخش فشار می آورند و اصطکاک ایجاد می کنند. مواد اصطکاک جلوی لنت ترمز به گونه ای ساخته شده است که در طول زمان مصرف شود. در بیشتر شرایط، لنت های ترمز در هر دو طرف خودرو به طور یکنواخت فرسوده می شوند، مهم نیست از چه نوع لنت ترمز استفاده می کنید.

با این حال، موقعیت‌هایی وجود دارد که لنت‌های ترمز ممکن است در هر طرف به‌طور ناهموار ساییده شوند. بسیاری از صاحبان خودرو در این مورد گیج می شوند و مطمئن نیستند که چرا این اتفاق می افتد.

هر زمان که لنت ترمز ناهموار در وسیله نقلیه خود داشته باشید، مجبور خواهید شد همه لنت های ترمز را همزمان تعویض کنید. این می تواند یک هزینه غیرضروری باشد زیرا در نهایت لنت هایی را جایگزین خواهید کرد که هنوز خوب هستند و هنوز کاملاً فرسوده نشده اند.

اما شما باید این کار را انجام دهید زیرا وسیله نقلیه شما باید لنت ترمز داشته باشد که به همان اندازه فرسوده شده باشد. در غیر این صورت، می تواند دینامیک سیستم ترمز شما را به خطر بیندازد و احتمالاً خود باعث ایجاد مشکل در ترمزگیری شود.

6 دلیل اصلی برای پوشیدن ناهموار لنت ترمز

در زیر شش مورد از رایج‌ترین دلایل ساییدگی لنت ترمز در هر طرف خودرو را آورده‌ایم.

شماره 1 – تغییر ضخامت روتور

اندازه گیری ضخامت روتور ترمز

اندازه گیری ضخامت روتور ترمز

تغییر ضخامت دیسک یک اصطلاح مکانیکی است که به زمانی اشاره دارد که روتورهای یک وسیله نقلیه دارای سطوح مختلف ضخامت هستند. هر گاه در سطح ضخامت روتورهای شما تغییری وجود داشته باشد، باعث می شود لنت های ترمز سریعتر فرسوده شوند.

روتورها نقاط مسطح بیشتری خواهند داشت که لنت های ترمز با آنها تماس خواهند داشت. هنگامی که آنها این کار را انجام دهند، سایش لنت های ترمز در آن گوشه خودرو ناهموار می شود.

شماره 2 – پیستون های کالیپر چسبنده

گیر کرده کالیپر ترمز

گیر کرده کالیپر ترمز

اگر روی یک یا چند پیستون خود مقداری زباله یا زنگ زدگی داشته باشید، می تواند باعث چسبندگی کالیپرهای ترمز شود. این بدان معنی است که پیستون به درستی نمی لغزد و باعث می شود لنت ترمز به طور مداوم با روتور مربوطه خود تماس برقرار کند.

گیرکردن کالیپر ترمز باعث می شود که مواد لنت ترمز خیلی سریعتر از بقیه استفاده شود.

شماره 3 – ناهماهنگی

روغن لنت ترمز

روغن لنت ترمز

گاهی اوقات وقتی لنت ترمز جدیدی در وسیله نقلیه خود نصب کرده اید، ممکن است مکانیک آنها را به طور یکنواخت تراز نکند، گاهی اوقات به دلیل خم شدن براکت در پشت لنت. هر زمان که لنت‌های ترمز را نامرتب کنید، باعث می‌شود که در طول فعالیت‌های ترمزگیری شما به‌طور ناموزون سایش شوند.

باید متوجه شوید که این مشکل در عرض چند روز پس از دریافت لنت‌های ترمز جدید که ناهماهنگ هستند رخ می‌دهد. هنگامی که شروع به تجربه مشکلات ترمز می کنید، تعجب خواهید کرد که چرا لنت ترمز شما در حال حاضر هنگامی که به تازگی آنها را تعویض کرده اید، کار می کنند.

خوب، این به دلیل فرسودگی ناهموار لنت های ترمز است زیرا آنها به درستی در کالیپر قرار ندارند.

شماره 4 – روتورهای کثیف یا زنگ زده

روتور ترمز فرسوده

روتور ترمز فرسوده

روتورهای کثیف مطمئناً یکی از دلایل احتمالی سایش و پارگی ناهموار لنت ترمز شما هستند. اینها هم لازم نیست روتورهای قدیمی باشند.

گاهی اوقات هنگامی که روتورهای جدید در یک وسیله نقلیه نصب می شوند، ممکن است همچنان کثیفی یا چربی بر روی آنها از مراحل نصب وجود داشته باشد. روتورها باید با یک پاک کننده ترمز فرموله شده تمیز شوند تا اطمینان حاصل شود که این زباله ها از آنها پاک می شود.

هنگامی که روتورهای جدید خریداری می کنید، اغلب با یک پوشش خاکستری رنگ مانند به منظور محافظت در برابر زنگ ارائه می شوند. در حالی که استفاده از پاک کننده ترمز برای برداشتن آن مشکلی ندارد، لازم نیست. عملکرد معمولی ترمز باعث می شود که با تماس لنت ها با روتور، این پوشش حذف شود.

شماره 5 – روتورهای تابدار

بهترین لنت ترمز

بهترین لنت ترمز

روتور تاب دار به این معنی است که سطح آن کاملاً صاف نیست، بلکه کمی تغییر شکل یا موج دار است. این معمولا زمانی اتفاق می افتد که آب سرد با یک روتور داغ و سوزان تماس پیدا می کند.

وقتی روتور تاب دار دارید، لنت ترمز فقط با نقاط بالای روتور تماس پیدا می کند در حالی که لنت های دیگر تماس کامل دارند. این باعث سایش ناهموار لنت می شود.

به همین دلیل است که هرگز نباید فوراً روی چرخ های خود آب بپاشید و بلافاصله پس از مدتی رانندگی با روحیه شروع به شستن اتومبیل خود کنید. شما می‌خواهید مطمئن شوید که روتورها زمان کافی برای خنک شدن داده شده‌اند تا به سادگی در لمس گرم باشند و داغ نباشند.

برای تایید، کافی است دست خود را در چند اینچ از روتور قرار دهید. اگر گرمای زیادی احساس کردید، قبل از استفاده از آب چند دقیقه صبر کنید.

شماره 6 – انواع مختلف لنت ترمز

لنت ترمز ارزان

لنت ترمز ارزان

مهم است که با نوع لنت های ترمزی که در سیستم ترمز خود نصب می کنید سازگار باشید. از مارک ها یا مواد مختلف لنت ترمز استفاده نکنید زیرا ممکن است در موارد مختلف فرسوده شوند نرخ t و طول عمر کاملا متفاوتی دارند.

اگر با همان مدل و ضخامت لنت ترمز خود بمانید، شانس بیشتری برای پوشیدن یکنواخت آنها خواهید داشت.

موارد مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *