آموزش خودرو, بلاگ, تعمیرگاه خودرو همکار مکانیک, نکات خودرویی

5 علائم ضعیف کارکردن موتور

5 علائم ضعیف کارکردن موتور

5 علائم ضعیف کارکردن موتور:در حالی که تشخیص موتوری که کار می کند می تواند یک فرآیند بسیار ساده باشد، تشخیص دقیق موتوری که ضعیف کار می کند می تواند کمی پیچیده تر باشد. اما فقط به این دلیل که تشخیص مقصر دشوارتر است، از شدت آن کم نمی کند.

5 علائم ضعیف کارکردن موتور (و دلایل رایج)

عدم رسیدگی به یک موتور بدون چربی می تواند منجر به آسیب غیرقابل ترمیم موتور شود و برای شما هزینه گزافی داشته باشد! اما وقتی یک مکانیک به شما می گوید موتور شما ضعیف کار می کند دقیقاً به چه معناست و چه کاری می توانید در مورد آن انجام دهید؟ به خواندن ادامه دهید، و ما همه آن را برای شما تجزیه می کنیم.

در حال حاضر برای مشکل ماشین به کمک نیاز دارید؟

برای ارتباط  با همراه مکانیک با ما تماس بگیرید.

دویدن لاغر به چه معناست

وقتی یک مکانیک به شما می گوید که موتور شما ضعیف کار می کند، به این معنی است که سوخت کافی دریافت نمی کند. در حالی که ممکن است فکر کنید که این کار خوب است زیرا باعث صرفه جویی در پول شما در پمپ می شود، موتور بیش از حد لاغر یک وضعیت شدید است که باید فوراً به آن رسیدگی کنید.

اگر موتور شما سوخت کافی دریافت نکند، متوجه برخی مشکلات عملکردی خواهید شد، اما مشکل بزرگ‌تری که باید نگران آن باشید، انفجار بالقوه موتور است.

بدون نسبت سوخت به هوای مناسب، موتور شما مالیات بسیار بیشتری از چرخه موتور دریافت می کند – و این فقط یک مسئله زمان است که این مالیات اضافی منجر به یک مشکل بزرگ شود.

علائم لاغری در حال دویدن خودرو

اما چگونه می توانید متوجه شوید که ماشین شما ضعیف کار می کند؟ اگر چیزی اشتباه باشد، متوجه خواهید شد، اما مواردی وجود دارد که باید مراقب آنها باشید تا در نهایت با موتور آسیب دیده مواجه نشوید!

شماره 1 – توان خروجی کم و عملکرد ضعیف

5 علائم ضعیف کارکردن موتور

صدای ترمز هنگام رانندگی

حتی اگر بتوانید وسیله نقلیه خود را راه اندازی کنید، اگر موتور ضعیف کار کند، متوجه کاهش عملکرد و قدرت خواهید شد. به این دلیل که به حداکثر رساندن عملکرد وسیله نقلیه شما چیزی بیشتر از افزودن مقدار تصادفی سوخت است.

انژکتورهای سوخت باید در هر چرخه مقدار مناسبی از سوخت را به داخل سیلندر بریزند تا حداکثر قدرت و کارایی را تضمین کنند. اگر موتور وسیله نقلیه شما ضعیف کار می کند، متوجه خواهید شد که نمی تواند مانند قبل شتاب بگیرد. احتمالاً متوجه برخی مشکلات در پاسخگویی آن خواهید شد.

دلیل این امر کاملاً واضح است. چه در حال رانندگی با خودروی دیزلی یا گازسوز باشید، انفجار سوخت نیروی لازم را برای به حرکت درآوردن پیستون به سمت بالا ایجاد می کند. نیروی انفجار پیستون را به سمت بالا می راند و نیرویی را تولید می کند که موتور شما را روشن نگه دارد.

بدون سوخت کافی، انفجار کوچکتر است، که منجر به عقب راندن پیستون با سرعت کمتر می شود.

شماره 2 – مشکل در راه اندازی ماشین شما

ماشین روشن نمی شود

ماشین روشن نمی شود

موتور وسیله نقلیه شما برای کار کردن به سوخت نیاز دارد. بدون آن، شما به جایی نخواهید رسید. به همین دلیل است که یکی از علائم رایج موتوری که “در حال کار” است این است که اصلا نمی توانید آن را به کار بیاندازید!

شماره 3 – شمع های تمیز یا سفید

شمع تمیز

شمع تمیز

وقتی همه چیز همانطور که باید کار می کند، همه چیز کثیف می شود. اگر یکی از شمع های خود را بیرون می آورید و سفید است یا کاملا نو به نظر می رسد، مشکل دارید. به طور معمول، شما شمع های کثیف را با شمع های معیوب مرتبط می کنید، اما به طور خودکار اینطور نیست.

سوخت باید در حال سوختن باشد و این سوختن باید مقداری باقیمانده روی شمع های جرقه شما باقی بگذارد. هر چه شمع شما قدیمی‌تر باشد، باقیمانده آن باید بیشتر باشد.

شماره 4 – روشن بودن چراغ موتور را بررسی کنید

چراغ موتور را بررسی کنید

چراغ موتور را بررسی کنید

سازندگان موتورهای مدرن را با حسگرها بارگذاری می کنند. به محض اینکه چیزی را احساس کردند، سیگنالی را به ECU می فرستند و ECU چراغ چک موتور شما را روشن می کند تا متوجه شوید مشکلی وجود دارد

احتمالاً نمی‌گوید که ضعیف کار می‌کند، اما در عوض، نشانه‌ای بهتر از عامل ایجاد مشکل به شما می‌دهد

شاید چراغ چک موتور برای فشار کم سوخت یا سنسور O2 معیوب داشته باشید. در هر صورت، چراغ چک موتور شما را در جهت درست نشان می دهد!

شماره 5 – موتور خاموش

صدای عجیب موتور

صدای عجیب موتور

حتی اگر بتوانید وسیله نقلیه خود را راه اندازی کنید، کم کار می کند، ممکن است برای روشن نگه داشتن آن مشکل داشته باشید. افتضاح به نظر می رسد و تا زمانی که نتواند به کارش ادامه دهد، می کند. این به ویژه زمانی که شما بیکار هستید صادق خواهد بود.

هنگامی که با پا گذاشتن روی پدال گاز، سوخت بیشتری را به سیستم می ریزید، ادامه کار کمی آسان تر است. با این حال، شما هنوز هم توان خروجی مورد نیاز خود را دریافت نخواهید کرد.

علل متداول لغزش ماشین

در حالی که تشخیص اینکه موتور شما ضعیف کار می کند یک گام مهم است، تعیین علت آن نیز ضروری است. در حالی که مشکلات زیادی وجود دارد که می تواند منجر به نازک شدن موتور شود، برخی از آنها بسیار شایع تر از بقیه هستند.

در زیر برخی از شایع ترین علل و نحوه رفع آن ها توسط خودتان آورده شده است!

شماره 1 – فیلتر سوخت مسدود شده است

فیلتر بنزین شما تمام کارهای کثیف را انجام می دهد – به معنای واقعی کلمه. این فیلتر تمام کثیفی ها، کثیفی ها، زباله ها و شبانه را پاک می کند چیز دیگری که وارد مخزن سوخت شما می شود. همانطور که فیلتر استفاده می شود، این تفنگ شروع به جمع شدن می کند و بر میزان عبور سوخت تأثیر می گذارد.

در حالی که عنصر فیلتر بدون هیچ مشکلی به سوخت اجازه عبور می دهد، زباله هایی که خارج می کند همان جا می ماند و سوخت شما نمی تواند از آن عبور کند. این یکی از مهمترین دلایلی است که باید فیلتر بنزین خود را مرتباً تعویض کنید.

شماره 2 – انژکتورهای سوخت مسدود شده است

دلیل دیگری که باید فیلتر بنزین خود را به طور مرتب تعویض کنید، محافظت از انژکتورهای سوخت است. برخلاف فیلترهای سوخت که می‌توانند حجم زیادی از تفنگ‌های خارجی را تحمل کنند، انژکتورهای سوخت جانورانی سختگیر هستند. حتی کمی کثیفی یا کثیفی می تواند آنها را بی فایده کند.

هنگامی که آنها مسدود می شوند، برای رساندن سوخت کافی به محفظه احتراق تلاش می کنند. اگر این اتفاق بیفتد، باید انژکتورهای خود را تمیز کنید، و اگر بدشانس هستید، باید آنها را تعویض کنید.

در حالی که تمیز کردن انژکتورها نسبتاً ارزان است، تعویض آنها بسیار گران است.

شماره 3 – پمپ سوخت معیوب

اگر موتور شما ضعیف کار می کند، به این دلیل است که سوخت کافی وارد محفظه احتراق نمی شود. ورود سوخت به محفظه احتراق از پمپ بنزین شروع می شود. اگر گرفتگی داشته باشد یا دیگر نتواند سوخت کافی را از باک بیرون بکشد، نتیجه نهایی فشار سوخت پایین و موتوری است که بدون چربی کار می کند.

متأسفانه، در صورت نداشتن تجهیزات مناسب، تعویض پمپ بنزین نه ارزان است و نه آسان. در حالی که این یک دلیل رایج برای نازک کار کردن یک موتور است، اما آن چیزی نیست که شما به آن امیدوار هستید، زیرا معمولاً برای تعویض آن بین 400 تا 600 دلار هزینه دارد.

#4 سنسور اکسیژن معیوب

از آنجایی که خودروهای مدرن دارای تعداد زیادی خروجی هستند که توسط سنسورها در سراسر خودرو کنترل می‌شوند، یکی از رایج‌ترین دلایلی که باعث می‌شود موتور بدون چربی کار کند، معیوب بودن سنسور اکسیژن یا سنسور سوخت هوا است.

ECU وسیله نقلیه شما از ورودی های حسگرهای اکسیژن برای تعیین میزان سوخت برای افزودن به هر چرخه استفاده می کند. اگر سنسور اکسیژن معیوب است و به اشتباه آلایندگی های بیش از حد را می خواند، به ECU شما می گوید که سوخت کمتری را به محفظه احتراق بفرستد!

مهم نیست چقدر سوخت کمی ارسال می کند، همیشه آلایندگی بیش از حد را می خواند زیرا سنسور معیوب است.

خبر خوب این است که تعویض سنسورهای اکسیژن اغلب برای افراد عادی به اندازه کافی آسان است. اگر موتور شما کار می کند، این مشکلی است که امیدوارید داشته باشید.

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *