آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, تعمیرگاه خودرو همکار مکانیک, نکات خودرویی

چگونه صدای اگزوز خود را بلندتر کنید

چگونه صدای اگزوز خود را بلندتر کنید

چگونه صدای اگزوز خود را بلندتر کنید :   وقتی به یک مسابقه نسکار می روید و صدای موتورها که در کنار آنها پرواز می کنند، شبیه یک طوفان واقعی است که به خشکی می رسد، چطور؟ چرا وقتی در جلسه داینو دوستانتان می نشینید به گوش گیر نیاز دارید؟

چگونه صدای اگزوز خود را بلندتر کنید

دوست من، این یک سیستم اگزوز با صدای بلند است و در واقع انجام آن بسیار ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید.

سیستم اگزوز چه کاری انجام می دهد؟

سیستم اگزوز خودروی شما بسیار مهم است. این محصول فرعی احتراق، اگزوز، مکانی برای رفتن می دهد. در طول چرخه احتراق، سوخت و هوا مخلوط می شوند و سپس توسط شمع شما مشتعل می شوند.

همانطور که این انفجار سیلندر را در چرخه خود به حرکت در می آورد، ذرات اضافی سوخت و سایر ذرات به مکانی برای رفتن نیاز دارند. این مکان سیستم اگزوز است که توسط یک سوپاپ در خود سیلندر واقعی باز می شود.

سیستم اگزوز شما از کارخانه مهندسی شده است تا بی صدا، کارآمد و همچنین تا حد امکان سازگار با محیط زیست باشد. هر کشوری دارای نشانگر حداکثر مجاز انتشار گازهای گلخانه ای است و هر خودروساز باید این مقررات را رعایت کند تا خودروی خود را برای فروش وارد کند.

این گازهای گلخانه ای به طور مداوم توسط سنسور O2 شما که معمولاً در داخل مبدل کاتالیزوری قرار می گیرد، نظارت می شود. بعداً این مهم خواهد بود.

هنگامی که سیستم اگزوز خود را اصلاح می کنید، به یاد داشته باشید که همیشه می توانید یک سیستم کاملاً جدید را با پول نسبتاً کمی از یک انبار زباله تهیه کنید.

چگونه صدای اگزوز ماشین خود را بلندتر کنیم

چگونه صدای اگزوز خود را بلند کنیم

چگونه صدای اگزوز خود را بلند کنیم

شماره 1 – لوله مستقیم

یکی از روش‌ها و روشی که پسران مسابقه ماشین‌های مسابقه‌ای و افرادی که می‌خواهند صدای اگزوز کامیون‌شان بلندتر باشد، ترجیح می‌دهند، این است که آن چیز را مستقیماً لوله کنند و از شر گربه خلاص شوند.

لوله‌کشی مستقیم دقیقاً همان چیزی است که به نظر می‌رسد، یک لوله ساده که مستقیماً از سربرگ‌ها به انتهای عقب ماشین می‌رود. لوله‌های مستقیم بسیار بلند، بدبو، گاهی غیرقانونی هستند و می‌توانند شعله‌های شگفت‌انگیز را از پشت ماشین شما بیرون بیاورند.

به عنوان یک مالک سابق Rx8 با لوله مستقیم، انفجار در تونل‌هایی که صدایی شبیه خودروهای F1 دارند، بسیار عالی است، زیرا شعله‌ها تف می‌دهند و نتیجه معکوس می‌دهند. این یکی از آن چیزهای جدید است که برای یک یا دو ماه بسیار سرگرم کننده است اما به عنوان یک راننده روزانه خیلی سریع شروع به قدیمی شدن می کند.

همچنین اضافه می‌کنم که وقتی از لوله‌های Straight در ماشین خود استفاده می‌کنید از سنسورهای O2 خود چشم پوشی می‌کنید و چراغ چک موتور دریافت می‌کنید و ممکن است از انتشار گازهای گلخانه‌ای عبور نکنید. برخی از تیونرها راه‌هایی برای عبور از انتشار گازهای گلخانه‌ای دارند، اما ما نمی‌توانیم آن را در اینجا توصیه کنیم زیرا «غیرقانونی خواهد بود».

برای اطمینان بیشتر، حذف صدا خفه کن یا حذف رزوناتور برخی از نکات مثبت یک لوله کاملا مستقیم را بدون برخی از منفی های اصلی به شما می دهد. اما برای انواع “بزرگ برو یا برو به خانه”، یک اگزوز لوله مستقیم ممکن است راه حل باشد.

شماره 2 – “بازگشت گربه”

اگزوز کت بک

اگزوز کت بک

این احتمالاً محبوب ترین روش “بلند کردن” اگزوز است، زیرا ارزان ترین است و همچنان به شما امکان می دهد از مبدل کاتالیزوری استوک خود استفاده کنید، به این معنی که مجبور نخواهید بود از هیچ قانون، نور ECU یا خاموش کردن چراغ های موتور خود استفاده کنید. پشت داشبورد شما یکی دیگر از مزایای سیستم cat-back این است که شما به احتمال زیاد یک پهپاد دیوانه دریافت نمی کنید که هنگام رانندگی بیش از نیم ساعت آزاردهنده می شود. صدای اگزوز با صدای عمیق‌تر و تجربه دور زدن رضایت‌بخش‌تری دریافت خواهید کرد.

در تجربه من، اگر می‌خواهید با سیستم اگزوز بلندتر بروید، با یک cat-back بروید، زیرا زندگی در روز و روز راحت‌تر است.

شماره 3 – بلندگوها

در حالی که مکان‌های زیادی وجود ندارد که این کار را برای شما در بازار پس از فروش انجام دهند، امروزه بسیاری از تولیدکنندگان میکروفون‌هایی را در خودروهای خود قرار می‌دهند که صدای موتور و ورودی موجود را تقویت می‌کنند. گاهی اوقات، آنها موسیقی را شبیه سازی می کنند که صداهای موتور را شبیه سازی می کند که حتی در محفظه موتور یا سیستم اگزوز وجود ندارد.

این کار مزایایی دارد، زیرا اگزوز موجود در کارخانه به گونه ای طراحی شده است که کارآمدترین دستگاه را داشته باشد، و تغییراتی که می تواند مایل شما را در هر گالن کاهش دهد یا باعث رد شدن شما در تست آلایندگی شود.

برای من، فکر نمی‌کنم آن را دوست داشته باشم، زیرا همیشه می‌دانم که این یک صدای ساختگی است، اما برای هر کدام صدای خودش.

شماره 4 – سرصفحه ها

سربرگ های کامیون

سربرگ های کامیون

هدرها لوله های هشت پا هستند که اگر نه از هر دو طرف بلوک موتور شما بیرون می آیند. آنها اولین نقطه ای هستند که اگزوز شما از وسیله نقلیه خارج می شود، بنابراین معمولاً اولین جایی است که یک مهندس ماشین مسابقه برای آزاد کردن مقاومت در موتور ماشین شما جستجو می کند.

از آنجایی که هدرها می توانند جریان را بهبود بخشند، صدای سیستم اگزوز ماشین شما را نیز تغییر می دهند و حتی می توانند اسب بخار را افزایش دهند

من این سرصفحه‌ها را در آخر ذکر می‌کنم زیرا معمولاً نسبت به عملکردی که ارائه می‌دهند بسیار گران و کار فشرده هستند. به طور معمول، اگر ماشین خود را توربو شارژ کرده باشید یا بقیه سیستم اگزوز را قبلاً انجام داده باشید، هدرها را انجام می دهید.

این بیشتر یک اصلاح تجمعی است اگر در حال حاضر مدهای پشتیبانی کننده دارید، می تواند برخی از پونی ها را آزاد کند.

شماره 5 – داشتن سوراخ در اگزوز

این ممکن است محبوب ترین اصلاح صدای اگزوز باشد، البته نه همیشه عمدی. اگر سیستم اگزوز شما دارای هر نوع باز یا نشتی در آن باشد یا سوراخی در صدا خفه کن خود داشته باشید، اگزوز خارج می شود زیرا به طور کامل توسط لوله ها، مبدل کاتالیزوری و صدا خفه کن مرطوب نشده است.

این باعث می شود صدای اگزوز شما بسیار بسیار بلندتر باشد و ارزان ترین روش موجود است.

برای انجام این کار، تنها چیزی که نیاز دارید یک مته، شاید یک چکش و یک سیستم اگزوز کاملاً خوب است. حالا مته را بردارید و شروع به سوراخ کردن آن صدا خفه کن کنید! سپس، برای اندازه گیری خوب، مطمئن شوید که تمام طول سیستم خود را با چکش بکوبید. پرستو!

آیا نکات اگزوز صدای ماشین من را تغییر می دهد؟

نکات اگزوز ماشین

نکات اگزوز ماشین

من این سوال را زیاد می‌پرسم و نه، متأسفانه، نکات اگزوز صدای ماشین شما را تغییر نمی‌دهد، بنابراین Dodge Neon شما شبیه Dodge Charger Hellcat یا Mercedes AMG GT است. با این حال، همیشه می‌توانید سوت‌های کوچکی دریافت کنید که در انتهای اگزوز قرار می‌گیرند که باعث می‌شود خودروی شما شبیه یک توربوشارژر به نظر برسد!

این واقع گرایانه ترین حالت نیست، اما همانطور که در مورد همه مدها وجود دارد، کاری را انجام دهید که شما را خوشحال می کند. همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که هرگز و هرگز اهمیتی نخواهد داشت که دیگران در مورد سواری شما چه فکر می کنند.

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *