آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

6 مرحله آسان برای سیم کشی خودرو در مواقع اضطراری

6 مرحله آسان برای سیم کشی خودرو در مواقع اضطراری

سیم کشی گرم اساساً زمانی است که شما موتور یک وسیله نقلیه را بدون کلید روشن می کنید. همه ما آن فیلم‌هایی را دیده‌ایم که در آن یک دزد ماشین (یا قهرمان) به زیر فرمان می‌رود و دو سیم را به هم می‌پیچد تا یک وسیله نقلیه را راه‌اندازی کند. آیا واقعاً در زندگی واقعی به همین سادگی است؟

6 مرحله آسان برای سیم کشی ماشین در مواقع اضطراری

خوب، قبل از اینکه رایانه‌ها و سیستم‌های قفل الکترونیکی در وسایل نقلیه تعبیه شده باشند، سیم‌کشی داغ واقعاً به همین راحتی بود. اما اکنون که باید با سیستم‌های کامپیوتر مرکزی که مکانیسم‌های قفل را کنترل می‌کنند سر و کار داشته باشید، کمی پیچیده‌تر است.

با این حال، اگر وسیله نقلیه شما در اواسط دهه 1990 یا قدیمی‌تر ساخته شده باشد، می‌توانید با دنبال کردن چند مرحله ساده آن را گرم کنید.

مهم: بدیهی است که ما از دزدی حمایت نمی کنیم یا به شما پیشنهاد نمی کنیم که بیرون بروید و ماشین شخص دیگری را سیم کشی کنید. این باید فقط در شرایط اضطراری یا در ماشین شخصی خود استفاده شود (اگر احساس می کنید واقعاً باید امتحان کنید).

توجه: سیم کشی ماشین می تواند هم برای ایمنی شخصی شما و هم برای سلامت وسیله نقلیه خطرناک باشد. اگر اقدامات احتیاطی مناسب انجام نشود، همیشه احتمال برق گرفتگی وجود دارد. سیم‌کشی خودرو نیز ممکن است در صورت تلاش برای سیم‌کشی داغ آسیب ببیند. همیشه قبل از اقدام، مطمئن شوید که خودرو در حالت خنثی قرار دارد و ترمز اضطراری اعمال شده است.

نحوه سیم کشی یک ماشین در 6 مرحله

ماشین هات وایر با پیچ گوشتی

ماشین هات وایر با پیچ گوشتی

هنگامی که یک کلید را در موتور خودرو خود قرار می دهید و سپس آن را می چرخانید، یک مدار الکتریکی به طور معمول ایجاد می شود که از باتری به احتراق و سپس به موتور استارت می رود. هنگامی که استارت موتور روشن می شود، در نهایت موتور را می چرخاند و ماشین را روشن می کند. بنابراین، هنگامی که یک وسیله نقلیه را سیم کشی می کنید، این مدار الکتریکی را خودتان بدون استفاده از کلید تولید می کنید.

مرحله شماره 1

اولین کاری که باید انجام دهید این است که یک پیچ گوشتی بردارید و آن را در سوراخ کلید سیستم جرقه زنی (که به آن لیوان جرقه زنی می گویند) قرار دهید. پیچ گوشتی را بچرخانید و ببینید که آیا می تواند ماشین را از این طریق روشن کند یا خیر. با تعداد کمی ماشین، این تنها کاری است که برای روشن کردن موتور باید انجام دهید. اما برای اکثر وسایل نقلیه، باید مراحل دیگر را ادامه دهید.

گام 2

از پیچ گوشتی برای جدا کردن پیچ های روی درپوش ستون فرمان استفاده کنید. شما باید به راحتی بتوانید این پیچ ها را در دو طرف ستون فرمان ببینید. پس از حذف آنها، پانل های دسترسی را مشاهده خواهید کرد. پانل های دسترسی را فقط با بیرون کشیدن آنها جدا کنید. حالا سیم های سیستم جرقه زنی آشکار می شود.

مرحله شماره 3

شما باید 3 دسته سیم با رنگ های جداگانه خود را ببینید. یک بسته برای چراغ ماشین، یک بسته دیگر برای برف پاک کن و گرم کننده و یک بسته دیگر برای باتری و احتراق وجود دارد. مورد دوم همان چیزی است که روی آن تمرکز خواهید کرد.

این بسته دارای سیم هایی است که به باتری، موتور استارت و سیستم جرقه زنی متصل می شوند. مشخص کنید که کدام سیم به سیستم جرقه زنی و کدام سیم به باتری متصل است. سیم‌های باتری معمولا قرمز هستند، اما هیچ سیستم رنگی جهانی برای سیم‌های احتراق وجود ندارد، بنابراین باید به دنبال مدل و مدل خود باشید یا دفترچه راهنمای مالک را بررسی کنید.

مرحله شماره 4

برای جدا کردن مقداری از عایق از انتهای دو سیم از یک سیم کش استفاده کنید. حالا شما فقط آن انتها را بگیرید و با دست و انگشتان خود به هم بپیچید. اگر به درستی انجام شود، احتراق، رادیو و چراغ‌ها همگی باید روشن شوند.

دستورالعمل هات وایر ماشین برای مبتدیان

دستورالعمل هات وایر ماشین برای مبتدیان

مرحله شماره 5

در مرحله بعد، می‌خواهید سیمی را که به موتور استارت متصل می‌شود پیدا کنید و قسمتی از عایق را نیز از انتهای آن جدا کنید. انتهای سیم را بگیرید و بگذارید انتهای دو تای دیگر را لمس کند. (سعی نکنید سیم ها را به هم بچرخانید، زیرا این یک سیم برقی است!) این باید موتور را روشن کند.

مرحله شماره 6

از نوار برق برای پوشاندن انتهای سیم استارت برقی استفاده کنید. شما نمی خواهید که به طور تصادفی با شما یا چیز دیگری تماس پیدا کند و به شما شوکه شود یا آتش ایجاد کند.

نکات دیگر

موتور را چند بار بچرخانید تا مطمئن شوید که ماشین خاموش نمی شود و مجبور نیستید دوباره استارت بزنید.

اگر فرآیند بالا جواب نداد و در شرایط اضطراری مطلق هستید، یک مته شارژی بردارید و به اندازه طولی که کلید شما معمولاً داخل آن می‌رود، سوراخ کلید را سوراخ کنید. ممکن است لازم باشد مته را چند بار بیرون بیاورید. در حال سوراخ کردن هستند زیرا این کار به خلاص شدن از شر پین های قفل کمک می کند. حالا مته را بیرون بیاورید و در پیچ گوشتی بچسبانید و سپس آن را بچرخانید. موتور شما باید اکنون شروع به کار کند.

برای خاموش کردن خودرو، به سادگی سیم‌های جرقه و باتری را که در مرحله 3 بالا وصل کرده‌اید، باز کنید.

به خاطر داشته باشید که حتی اگر بتوانید ماشین را وصل کنید، بسیاری از خودروها دارای ویژگی قفل فرمان هستند که از راندن ماشین جلوگیری می کند (مگر اینکه مستقیم حرکت کنید).

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *