آموزش خودرو, بلاگ, تعمیرگاه خودرو همکار مکانیک, نکات خودرویی

تعویض و نوسازی سیم کلاچ

تعویض و نوسازی کابل های کلاچ

تعویض و نوسازی سیم کلاچ: اگر ماشین شما کلاچ کابلی دارد و متوجه شدید که دنده‌ها به سختی درگیر می‌شوند، حرکت پدال سفت است، یا نشانه‌ای وجود دارد که پدال کلاچ تمایلی به بازگشت دوباره ندارد، احتمال اینکه کلاچ کابل آسیب دیده است

کلاچ کابلی

محتمل ترین علت این است که کابل داخلی فرسوده شده و انتهای آن به کابل بیرونی چسبیده است. دلایل احتمالی دیگر این است که کابل نیاز به روغن کاری دارد یا اینکه نزدیک لوله اگزوز افتاده و در اثر گرما آسیب دیده است.

فلاپی کلاچ

تعویض و نوسازی کابل های کلاچ

فلاپی کلاچ

بخش های در معرض سیم کلاچ را در انتهای پدال و اهرم کلاچ بررسی کنید و به دنبال نشانه هایی از رشته های فرسوده باشید.

یکی دیگر از مشکلات احتمالی کلاچ کابلی این است که پدال بیهوده به زمین می خورد. برای این موضوع، دو دلیل محتمل است. اولین مورد این است که کابل به سادگی شکسته شده است، اگرچه باید هشدار می دادید که کلاچ به طور فزاینده ای برای کار سفت می شود. تنها راه حل این است که یک کابل جدید نصب کنید.

دومین دلیل احتمالی این است که فلز دیواره در محل عبور کابل فرو ریخته یا زنگ زده است. سپس غلاف بیرونی کابل می‌تواند به داخل خودرو بیفتد و کل کابل بدون استفاده از کلاچ بی‌فایده به عقب و جلو حرکت می‌کند.

مشکل را پیدا کنید

اگر کلاچ سفت شد، ابتدا باید کل کابل کلاچ را بررسی کنید. از جایی شروع کنید که به پدال کلاچ زیر داشبورد متصل است و آن را تا زمانی که در قسمت ناپدید شود دنبال کنید. به دنبال نشانه هایی از ساییدگی کابل داخلی باشید. رشته های شکسته ممکن است بسیار نزدیک به کابل داخلی قرار داشته باشند و تشخیص آنها دشوار باشد، بنابراین بسیار با دقت نگاه کنید. حتی کوچکترین آسیب را نادیده نگیرید.

اگر هیچ نشانه‌ای از آسیب در انتهای پدال وجود ندارد، محل خروج کابل از دیواره موتور را پیدا کنید و آن را به سمت پایین تا محفظه کلاچ دنبال کنید. به دنبال نواحی شکسته یا پیچ خوردگی هایی باشید که ممکن است کابل داخلی را محدود کند.

اگر کابل به لوله اگزوز نزدیک می شود، بررسی کنید که از جای خود خارج نشده و خیلی به لوله نزدیک نشده باشد. گرما ممکن است پوشش پلاستیکی کابل بیرونی و در صورت نصب، پوشش نایلونی روی کابل داخلی را ذوب کرده باشد.

در نهایت، محل اتصال کابل به محفظه کلاچ را بررسی کنید و دوباره به دنبال نشانه‌هایی از فرسودگی کابل داخلی باشید.

پدال را چک کنید

پدال را چک کنید

چک کردن کابل

اگر به نظر می رسد کابل سالم است، بررسی کنید که پدال کلاچ خود مشکل را ایجاد نکرده باشد. پدال روی یک شفت می چرخد و گاهی اوقات نایلون یا بوش فلزی در محور می گیرد.

در حالی که پدال کلاچ را با دست دیگر خود حرکت می دهید، از یک مشعل برای بررسی محور محوری استفاده کنید. پدال باید حرکت کند اما محور محوری نباید حرکت کند.

اگر پدال گیر کرده است، کمی روغن نافذ به آن بریزید و بگذارید خیس بخورد. بررسی کنید که اکنون پدال آزادانه حرکت می کند. اگر باز هم بهبودی حاصل نشد، باید کابل کلاچ را بردارید و سعی کنید آن را روغن کاری کنید.

روغن کاری کابل کلاچ

از خاک رس مدل سازی برای ساختن قیف در اطراف کابل بیرونی استفاده کنید.

اگر کابل آسیب ندیده باشد، ممکن است به سادگی نیاز به روغن کاری داشته باشد. گاهی اوقات می توانید کابل را در حالی که در ماشین است روغن کاری کنید، اما برای انجام یک کار واقعا خوب، ابتدا باید کابل را بردارید.

داخل قیف روغن بریزید و بگذارید تا آب آن خارج شود.

داخل قیف روغن بریزید و بگذارید تا آب آن خارج شود.

این که کابل را با آن روغن کاری کنید بستگی به نوع کابل داخلی دارد. اگر کابل داخلی از رشته های فلزی ساده ساخته شده است، از روغن ماشین سبک استفاده کنید. کابل را آویزان کنید، و با استفاده از خاک رس مدل سازی، یک قیف در انتهای بالایی ایجاد کنید. قیف را با روغن پر کنید و اجازه دهید یک شبه کابل خیس بخورد. اگر بعد از روغن کاری کابل همچنان سفت است، باید کابل جدید بخرید.

در کابل های پوشیده شده با نایلون از روان کننده سیلیکونی استفاده کنید.

در جایی که کابل داخلی دارای پوشش نایلونی است، باید از روان کننده سیلیکونی استفاده کنید—هرگز از روغن معمولی استفاده نکنید زیرا به پوشش نایلونی حمله می کند و کابل را می چسباند. این روان کننده ها در قوطی های آئروسل عرضه می شوند. از نازل اکستنشن ارائه شده برای پاشیدن روغن به داخل کابل بیرونی استفاده کنید.

کابل را به طور منظم روغن کاری کنید. از یک قوطی روغن پمپی در انتهای پدال استفاده کنید.

در صورت امکان، پس از بازگشت به ماشین، کابل را به طور مرتب روغن کاری کنید. کابل های داخلی فلزی باید تقریباً یک بار در ماه انجام شود تا همه چیز به خوبی کار کند. برای رساندن روغن به انتهای پدال به روغن پمپی نیاز دارید. کابل های پوشیده شده با نایلون تنها یک بار در سال نیاز به توجه دارند زیرا خود روان کننده هستند.

گریس سیلیکونی

گریس سیلیکونی

برخی از نمایندگی های لوله کش می توانند گریس شفاف مبتنی بر سیلیکون را تهیه کنند که می توانید از آن برای روانکاری کابل های معمولی و نایلونی استفاده کنید. اگر می توانید این گریس را بگیرید، از آن برای روغن کاری قسمت های در معرض سیم کلاچ استفاده کنید. دوام آن بسیار بیشتر از روغن یا روان کننده آئروسل سیلیکونی خواهد بود.

هرگز از گریس با نقطه ذوب بالا برای روغن کاری قسمت های در معرض کابل کلاچ استفاده نکنید. این باعث ضخیم شدن و گرفتگی می شود و عملکرد کلاچ را بسیار چسبناک می کند.

اتصالات گیربکس

ماشین را بالا ببرید و آن را روی پایه های محور نگه دارید. چرخ های باقی مانده روی زمین را خفه کنید. پیدا کردن کجاکابل کلاچ به اهرم عملکرد کلاچ در محفظه زنگ متصل می شود. اتصال ممکن است یک پوشش لاستیکی گرد و غبار داشته باشد، بنابراین آن را در طول کابل به عقب بکشید.

رایج‌ترین طراحی اتصال، انتهای کابل داخلی رزوه‌دار است که یک مهره تنظیم‌کننده و مهره قفلی روی آن نصب شده است. کابل داخلی از اهرم کلاچ عبور می کند و مهره ها برای محکم کردن آن در انتهای کابل قرار می گیرند.

تعویض و نوسازی سیم کلاچ

مهره تنظیم را با یک آچار بگیرید و مهره قفل را با آچار دیگر باز کنید. هر دو مهره را به طور کامل از انتهای کابل جدا کرده و در مکانی امن قرار دهید زیرا ممکن است کابل جدید همراه نباشد. اگر هنگام برداشتن مهره تنظیم کننده، کابل داخلی سعی می کند به دور خود حرکت کند، انتهای فلزی کابل را با انبردست نگه دارید تا تنظیم کننده باز شود.

اتصال دیگر که به طور گسترده در فورد استفاده می شود، دارای یک نوک سینه در انتهای کابل است که در شکافی در انتهای اهرم کلاچ قرار می گیرد. ممکن است بتوانید با فشار دادن اهرم کلاچ از نوک پستان با انگشتان خود، آن را جدا کنید و سپس با انبردست نوک سینه را از اهرم بیرون بکشید.

اما اگر کابل خیلی سفت است، باید کشش کابل را کاهش دهید. در امتداد کابل به عقب نگاه کنید و تنظیم کننده کابل را پیدا کنید. ممکن است در نقطه ای باشد که کابل بیرونی از محفظه زنگ گیربکس عبور می کند، یا در جایی که از روی دیوار عبور می کند (به مکانیک 35 و 36 مراجعه کنید).

هنگامی که کابل به اندازه کافی شل شد، نوک کابل را از اهرم کلاچ بیرون بکشید. چکمه لاستیکی (در صورت نصب) را بردارید و آن را از نظر سوراخ بررسی کنید. در صورت لزوم آن را تعویض کنید.

کابل را از اهرم کلاچ جدا کنید

کابل را از اهرم کلاچ جدا کنید

کابل را از اهرم کلاچ جدا کنید

پوشش لاستیکی گرد و غبار را بیرون بکشید تا اتصال آشکار شود.

تنظیم کننده و مهره قفل را بردارید تا کابل آزاد شود.

در یک اتصال نوک سینه، کابل را به طرفین باز کنید و از سوراخ اهرم خارج کنید.

اگر یک پوشش لاستیکی گرد و غبار روی اتصال کابل به اهرم نصب شده است، آن را بردارید – روی کابل آویزان می شود.

اگر کابل شما دارای انتهای رزوه ای با تنظیم کننده و مهره قفلی در انتهای آن است، آنها را بردارید و کابل را آزاد کنید.

در جایی که فقط اتصال نوک سینه وجود دارد، اهرم کلاچ را تا جایی که می‌خواهید به جلو فشار دهید و کابل را با انبردست به طرفین بکشید تا نوک پستان از سوراخ اهرم بگذرد.

تنظیم کننده های اتوماتیک

بسیاری از فوردها مانند Fiesta، Cortina Mk5 و Escort Mk3 دارای کابل کلاچ خودتنظیمی هستند. انتهای پدال کابل بین یک ربع دندانه دار و پنجه واقع در بالای پدال قرار می گیرد. برای آزاد کردن کابل، ابتدا آن را در انتهای محفظه کلاچ جدا کنید. سپس نوک کابل را در جایی که بین ربع و پنجه قرار دارد پیدا کنید. پدال را با دست به سمت بالا بکشید تا پنجه آزاد شود. در صورت لزوم، اهرم را با یک پیچ گوشتی کوچک بالا ببرید. سپس ربع به سمت چپ حرکت می کند و می توانید کابل را با استفاده از انبردست های کوچک روی نوک سینه از شکاف وسط ربع بیرون بکشید. هنگام نصب مجدد کابل، فقط ربع را دوباره به جلو بچرخانید و کابل را با نوک سینه در پشت ربع به سمت بالا قرار دهید. پدال را چند تا کار کنید

بدون پدال

ممکن است تزئیناتی در راه وجود داشته باشد، بنابراین به زیر داشبورد نگاهی بیندازید

برای دیدن اینکه آیا پنل های تزئینی بالای پدال ها وجود دارد یا خیر. ممکن است مجبور شوید چند پیچ خودکشی را باز کنید تا برش را باز کنید، یا ممکن است زیر برچسب‌های فلزی که خم می‌شوید بسته شود.

در حالی که دسترسی شما روشن است، محل اتصال کابل به بالای پدال را پیدا کنید. اگر مبهم است، روی پدال را فشار دهید تا قسمت بالایی نمایان شود. کابل به یکی از چندین روش نگه داشته می شود. ساده ترین آنها دارای یک نوک پستان یا قلاب در انتهای آن است که در یک شکاف در کابل قرار می گیرد. شما به سادگی از انبردست برای بیرون کشیدن کابل از شکاف استفاده کنید.

در خودروهای دیگر، کابل دارای یک چشمک بر روی آن است که روی یک پین روی پدال قرار می‌گیرد یا به طور متناوب که توسط یک سنجاق از نوع clevis روی پدال نگه داشته می‌شود. در فورد، پین فقط در یک شکاف در بالای پدال قرار می گیرد تا در اثر کشش کابل حفظ شود. پین به سادگی بلند می شود.

در طرح‌های دیگر از گیره فنری یا گیره‌ای استفاده می‌شود که بر روی یک فرورفتگی در انتهای سنجاق قرار می‌گیرد. با پیچ گوشتی آن را آزاد کنید.

آرایش رایج دیگر دارای یک گیره یا چنگال است که به انتهای کابل وصل شده و توسط یک سنجاق کلاچ به پدال کلاچ محکم می شود. پین ممکن است محکم در اتصال قرار گیرد، در این صورت آن را با پیچ گوشتی به بیرون فشار دهید. یا ممکن است توسط یک پین شکاف در جای خود نگه داشته شود – پین شکاف را بردارید و سنجاق را بیرون بکشید.

کابل را از پدال و دیوار جدا کنید

ساده ترین طرح دارای یک نوک پستان یا قلاب است که در یک شکاف در پدال کلاچ قرار می گیرد.

این طرح دارای یک حلقه است که روی یک قلاب شکل در انتهای بالایی پدال کلاچ قرار می گیرد.

طرح دیگر دارای یک چشمک در انتهای کابل است که روی یک پین روی پدال کلاچ قرار می گیرد. چشمک توسط یک گیره محکم می شود.

کابل را از هر گیره یا براکت راهنما جدا کنید.

برخی از کابل ها به سادگی از روی دیوار جدا می شوند.

این کابل به وسیله پیچ و مهره به دیواره متصل می شود.

پوشش بیرونی

با آزاد بودن کابل داخلی در هر دو انتها، کابل خارجی باید جدا شود. محل قرار گرفتن کابل را از طریق سوراخی در محفظه کلاچ پیدا کنید. کابل را از سوراخ بیرون بکشید (این فقط یک فشار است).

اکنون به مسیر کابل نگاه کنید و از میان براکت ها یا گیره های راهنما، محل عبور آن را پیدا کنید. محل قرارگیری آنها را یادداشت کنید، سپس کابل را از آنها جدا کنید.

کابل اکنون فقط در قسمت دیوار نگه داشته می شود. در بسیاری از موارد، اتصال به سادگی یک پد لاستیکی شکل در انتهای کابل است که در سوراخی در قسمت دیوار قرار می گیرد. کل مجموعه به سادگی آزاد می شود. تثبیت معمولی دیگر دارای یک صفحه فلزی روی کابل است که توسط دو پیچ یا پیچ و مهره به روی دیوار محکم می شود. اینها را باز کنید و کابل را بیرون بکشید.

برخی از تولیدکنندگان، اتصالات کمی پیچیده‌تر را نصب می‌کنند. گاهی اوقات کابل بیرونی مخروطی است

به شکاف پلاستیکی شکل در دیواره پایان دهید. برای رها کردن آن، کابل را تا جایی که می‌تواند از دریچه بیرون بکشید، سپس آن را جمع کنید و آن را از سوراخ خارج کنید. سپس کابل خارج می شود.

با این حال، طرح دیگری دارای دو شاخه در انتهای کابل است که آن را در جای خود نگه می دارد. سوراخ در دیواره بیشتر شبیه یک شکاف است. برای جدا کردن آن، کابل را 90 درجه بچرخانید تا گیره ها در قسمت وسیع تر شیار قرار گیرند، سپس آن را آزاد کنید.

تعمیر دیوارپوش

اگر دیواره دارای نشانه هایی از خوردگی یا خستگی فلز است، یا اگر کابل قبلاً کشیده شده است، باید ناحیه را با یک صفحه فلزی تقویت کنید. ممکن است بتوانید یک صفحه آماده برای این کار تهیه کنید زیرا در برخی خودروها مشکل رایج است – از سازنده خود بپرسید.

حتی اگر یک بشقاب در دسترس نباشد، این احتمال وجود دارد که فروشنده شما دستورالعمل ها و ابعادی برای تهیه آن داشته باشد. سپس می توانید خودتان آن را از یک تکه فولاد قراضه درست کنید. یا یک گاراژ کار را انجام دهد.

صفحه را تا سمت موتور دیواره قرار دهید. سوراخ ها را دریل کنید و آن را با پیچ یا پیچ و مهره محکم کنید.

نصب کابل جدید

قبل از اینکه کابل را ببندید، آن را با استفاده از نوع صحیح روان کننده کاملاً روغن کاری کنید (به صفحه جانبی قبلی مراجعه کنید). ناحیه کار اهرم کلاچ را با گریس با نقطه ذوب بالا چرب کنید تا از عملکرد روان اطمینان حاصل کنید.

کابل را مجدداً وصل کنید و از قسمت اصلی شروع کنید. وقتی کابل را مسیر می‌دهید، مطمئن شوید که در تمام براکت‌ها و گیره‌های راهنما قرار می‌گیرد و به خوبی از لوله اگزوز فاصله دارد. کابل بیرونی را از سوراخ آن در محفظه کلاچ وارد کنید، سپس کابل داخلی را در پدال و اهرم کلاچ دوباره وصل کنید. فراموش نکنید که در صورت لزوم، گیره لاستیکی محافظ را دوباره نصب کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *