آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

علائم خرابی بلوک موتور چیست؟

علائم خرابی بلوک موتور چیست؟

علائم خرابی بلوک موتور سیلندر چیست؟ترک خوردگی بلوک موتور می تواند باعث ایجاد طیف وسیعی از مشکلات شود. در نهایت، از آنجایی که سیستم گردشی که موتور را خنک می‌کند نسبتاً شکننده است، ترک‌خوردگی بلوک موتور منجر به نشت مایع خنک‌کننده از ناحیه مورد نیاز می‌شود و باعث می‌شود موتور بیش از حد گرم شود.

علائم خرابی بلوک موتور سیلندر چیست؟

در صورت عدم درمان، این امر منجر به از کار افتادن موتور می شود و ممکن است منجر به تخلیه خودرو شود. ترک خوردگی بلوک موتور می تواند منجر به موارد زیر شود:

مخلوط روغن و ضد یخ
داغ شدن بیش از حد موتور
تراکم کم موتور
دود زیاد موتور
ترک قابل مشاهده در بلوک

هزینه تعمیر بلوک موتور سیلندر در تعمیرگاه چقدر است؟

خرابی در بلوک موتور شما را سرگردان می کند و اغلب با قبض تعمیرات هنگفت مواجه می شوید. هزینه تعمیر بلوک موتور ترک خورده بسته به گاراژی که بازدید می کنید، شدت ترک و ماشینی که رانندگی می کنید می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد.

تکنیک مورد استفاده برای ترمیم ترک نیز می‌تواند بر کل آن تأثیر بگذارد و ممکن است مجبور شوید در تعمیر آن فکر کنید، زمانی که ممکن است خرید یک موتور جدید یا حتی یک ماشین جدید مقرون به صرفه‌تر باشد.

دلیل خرابی بلوک موتور سیلندر چیست؟

نشتی مایع خنک کننده موتور
بلوک های موتور ترک خورده
بلوک های متخلخل
خرابی دوشاخه هسته یا انجماد

بلوک موتور سیلندر چیست؟

موتور یا بلوک سیلندر جزء کلیدی یک موتور احتراق داخلی است که در آن نیروی محرکه وسیله نقلیه با مشتعل کردن مخلوط سوخت/هوا برای ایجاد انفجار تولید می‌شود.
بلوک موتور

یک بلوک موتور سیلندر چگونه کار می کند؟

بلوک موتور تعدادی عملکرد را انجام می دهد، از جمله کمک به پمپاژ آب از رادیاتور به قسمت های مختلف موتور برای خنک کردن آنها. جای پیستون در چندین سیلندر که میل لنگ خودرو را حرکت می دهد. آب بندی در روغن روان کننده از طریق تشتک روغن متصل به پایین، و به عنوان محفظه برای سوپاپ ها، واشرها و آب بندی های مختلف عمل می کند که با هم کار می کنند تا موتور و ماشین را به طور کلی ایمن کار کنند.

چرا بلوک های موتور سیلندر از کار می افتند؟

گرما دشمن اصلی بلوک موتور است. اگر بیش از حد گرم شود، فلز تحت فشار قرار می گیرد و در نهایت از بین می رود و منجر به ترک می شود.

مشکل دیگر بلوک متخلخل موتور است که اغلب در نتیجه نقص ریخته گری در مرحله ساخت است. این امر بر موتورهای خاصی تأثیر می گذارد، که مشهورترین آنها V8 قدیمی است که در رنج روورها قبل از نصب موتورهای BMW استفاده می شد.

آیا سایر قسمت های موتور من ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد؟

اگرچه بلوک موتور شما می تواند منشا مشکلات موتور شما باشد، ممکن است تنها جزئی نباشد که باید به آن نگاه کنید.

یک قطعه موتور را در نمودار تعاملی زیر انتخاب کنید تا موتور خود و اجزای مهمی که همه چیز را ثابت نگه می‌دارند را بررسی کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *