آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, تعمیرگاه خودرو همکار مکانیک, نکات خودرویی

6 علت ترمزهای اسفنجی

6 علت ترمزهای اسفنجی

6 علت ترمزهای اسفنجی (یا پدال ترمز نرم)  :هر راننده ای می داند که وقتی ترمز می زند چه احساسی دارد. بنابراین، هنگامی که چیزی درست نیست، ضروری است که علت مشکل را ردیابی کرده و فوراً آن را برطرف کنید.

6 علت ترمزهای اسفنجی (یا پدال ترمز نرم)

خبر خوب این است که در حالی که ترمزهای اسفنجی یک نگرانی رایج هستند، معمولاً یک راه حل کاملاً ساده است و اگر می دانید چه کاری انجام می دهید، معمولاً نیازی به هزینه زیادی برای شما ندارد.

در زیر ما شایع‌ترین دلایل ترمزهای اسفنجی را توضیح می‌دهیم، سپس هر آنچه را که برای کمک به تشخیص آن در وهله اول باید بدانید، به شما معرفی می‌کنیم!

مطالب مرتبط:  راهنمای واشر سرسیلندر – چرا خراب می شود ؟

ترمزهای اسفنجی چیست؟

ترمزهای اسفنجی که به عنوان پدال ترمز نرم یا لطیف نیز شناخته می‌شوند، زمانی اتفاق می‌افتند که وقتی روی آن فشار می‌دهید، پدال ترمز شما نرم یا اسفنجی می‌شود. این احساس با احساس سفت و واکنشی معمولی که هنگام اعمال فشار به پدال ترمز انتظار دارید متفاوت است.

6 دلیل اصلی ترمزهای اسفنجی

ترمزهای اسفنجی فقط آزاردهنده نیستند بلکه خطرناک هستند. اگر وقتی روی ترمز می روید، احساس می کنید اتفاق عجیبی می افتد، پنج دلیل زیر را بررسی کنید که ممکن است این اتفاق بیفتد.

شماره 1 – هوا در سیستم ترمز

علائم نشت روغن ترمز

علائم نشت روغن ترمز

وجود هوا در ترمزها شایع ترین دلیل ترمزهای اسفنجی است. اما به همان اندازه که خروج هوا بسیار مهم است، تعیین چگونگی رسیدن آن در وهله اول است. اگر اخیراً روی سیستم ترمز کار کرده اید، احتمالاً مقصر است.

در غیر این صورت، احتمالاً در جایی نشت دارید که باید آن را بررسی کنید. با تخلیه ترمز شروع کنید و ببینید آیا مشکل ادامه دارد یا خیر. اگر بعد از تخلیه ترمز مشکل همچنان ادامه داشت، به خواندن ادامه دهید.

شماره 2 – خطوط ترمز آسیب دیده

خط ترمز آسیب دیده

خط ترمز آسیب دیده

در حالی که قطعات زیادی وجود دارند که ممکن است آسیب ببینند، خطوط ترمز رایج ترین آنها هستند. این امر در شهرهای ساحلی و ایالت‌هایی که سنگ نمک زیادی در جاده‌ها وجود دارد، رایج‌تر است. هر دوی این موارد باعث خوردگی می شوند و خطوط ترمز هیچ محافظتی در برابر آن ندارند.

هرچه بیشتر ادامه یابد، احتمال زنگ زدگی آنها بیشتر می شود و منجر به نشتی می شود که باعث می شود روغن ترمز خارج شود و هوا وارد سیستم شود.

شماره 3 – مایع ترمز قدیمی

تعویض روغن ترمز

تعویض روغن ترمز

در حالی که روغن ترمز می تواند مدتی دوام بیاورد، این چیزی نیست که برای همیشه دوام بیاورد. در حالی که برخی از تولید کنندگان فواصل خدمات را از 20000 تا 30000 کیلومتر تعیین کرده اند، حقیقت کمی پیچیده تر است.

این به این دلیل است که تا زمانی که سیستم ترمز نشتی نداشته باشد، خود مایع می تواند بیش از 100000 کیلومتر دوام بیاورد. اما به محض ورود هوا به سیستم، شروع به اکسید شدن می کند و به سیال رطوبت اضافه می کند.

این برای سیستم ترمز شما مضر است. هر چه رطوبت بیشتری اضافه شود، ترمزهای شما اسفنج تر می شوند، که نشانه ای است مبنی بر اینکه شما باید سیستم را بشویید و مایع خود را تغییر دهید.

شماره 4 – سیلندر اصلی آسیب دیده

علائم خرابی سیلندر اصلی ترمز

علائم خرابی سیلندر اصلی ترمز

در حالی که خطوط ترمز شما ممکن است زنگ بزند و نشت کند، در سرتاسر سیلندر اصلی شما مهر و موم وجود دارد که همه چیز را همانطور که باید کار می کند. اگر در سیلندر اصلی شکستگی مهر و موم دارید، بسته به محل نشتی یکی از دو مورد ممکن است رخ دهد.

ابتدا، مایع ترمز می تواند از سیلندر نشت کند که می تواند منجر به ترمزهای اسفنجی شود. ثانیاً، اگر نشتی بالای محل قرارگیری روغن ترمز باشد – مانند درپوش – هوا وارد سیستم می شود.

مطالب مرتبط:  5 علائم خرابی سنسور سرعت

این هوا نه تنها می تواند مشکلاتی ایجاد کند، بلکه رطوبتی که جذب می کند باعث خراب شدن مایع ترمز می شود – هر دو منجر به ترمزهای اسفنجی می شوند. باید نشتی را برطرف کنید و روغن ترمز را بشویید تا مشکل به سرعت باز نشود.

شماره 5 – کالیپرهای ترمز آسیب دیده

کالیپر ترمز را بردارید

کالیپر ترمز را بردارید

یکی دیگر از نقاط رایج برای نشتی، اطراف کالیپرهای ترمز است. پیستون های ترمز دارای مهر و موم هایی هستند که مایع را در جایی که قرار است باشد نگه می دارد، اما اگر آن مهر و موم ها شروع به خراب شدن کنند ممکن است نشتی ایجاد شود.

در حالی که این فوق العاده رایج نیست، اگر اینطور باشد مشکل بزرگی است. نه تنها ترمزهای اسفنجی خواهید داشت، بلکه روغن ترمز و روغن ترمز کمی در اطراف روتورها و لنت ترمز خواهید داشت.

اگر کالیپر ترمز نشتی دارد، باید فورا آن را تعمیر کنید.

شماره 6 – تقویت کننده ترمز نشتی

علائم بد تقویت کننده ترمز

علائم بد تقویت کننده ترمز

یکی دیگر از اجزای حیاتی در سیستم ترمز خودروی شما، تقویت کننده ترمز است. بوستر ترمز با فشار دادن روی پدال ترمز، نیرویی را که ایجاد می کنید، تقویت می کند.

در حالی که این یک ویژگی مفید است، اگر هر یک از مهر و موم شروع شود اگر در یک تقویت کننده ترمز هیدرولیک از کار بیفتید، احتمال کمی وجود دارد که با ترمزهای اسفنجی به نظر برسد، اما در اصل کاهش فشار ترمز هنگام زدن پدال است.

تشخیص پدال ترمز نرم

پدال ترمز نرم

پدال ترمز نرم

هنگام فشار دادن بر روی ترمز، باید از ابتدا تا انتها فشار قوی را احساس کنید. اگر با فشردن ترمزها به نظر می رسد که فشار پدال ترمز در حال تغییر است یا اگر ترمزها خیس می شوند، پدال ترمز اسفنجی دارید.

ترمزهای اسفنجی مانند ترمزهای خمیده هستند و به همین معنی است.

یک آزمایش اضافی وجود دارد که می توانید برای پیدا کردن منبع مشکل انجام دهید. یکی از بهترین تست هایی که می توانید انجام دهید این است که کلید را چند بار خاموش کرده و ترمز را پمپ کنید. هنگامی که پدال سفت شد، ترمزها را فشار دهید.

اگر بعد از این کار پدال شروع به افتادن روی زمین کرد، در جایی از سیستم نشتی دارید و می‌دانید که مشکل عمیق‌تر از هوای کمی است که برای خروج از سیستم نیاز دارید.

آیا رانندگی با پدال ترمز اسفنجی ایمن است؟

اگر ترمزهای اسفنجی دارید، رانندگی ایمن نیست و باید در اسرع وقت عیب اصلی را تعمیر کنید.

ترمزهای اسفنجی یکی از خطرناک ترین مشکلاتی است که وسیله نقلیه شما می تواند داشته باشد. این یک مشکل عمیق تر است، و مهمتر از آن، شما را از توقف به همان سرعتی که باید باز می دارد.

ترمزهای اسفنجی می تواند به این معنی باشد که شما نشتی دارید و نشتی های کوچک می توانند تنها با یک فشار دادن ترمز به ترمز بزرگ تبدیل شوند.

اگر نشتی شما به فوران تبدیل شود، فشار ترمز را به طور کامل از دست خواهید داد. توقف طولانی تری طول نمی کشد – اصلاً نمی توانید متوقف شوید!

حتی اگر ترمزهای شما نشتی نداشته باشد، ترمزهای اسفنجی به این معنی است که هوا در سیستم وجود دارد. نرمی که هنگام فشار دادن پدال احساس می کنید، برخورد هوا با کالیپر است – وقتی این اتفاق می افتد، ترمزهای شما کار نمی کنند.

مدت زمان بیشتری طول می کشد تا آن را متوقف کنید، و تا زمانی که آن را اصلاح نکنید بدتر می شود.

چرا ترمزها پس از تعویض کالیپر اسفنجی می شوند؟

گاهی اوقات، پس از تعویض کالیپر، ممکن است ترمزهای اسفنجی را تجربه کنید، که اگر ترمزهای شما به درستی خون ریزی نشده باشند، کاملا طبیعی است. این ممکن است به دلیل گیر افتادن هوا در خطوط ترمز در حین سرویس باشد. هنگامی که هوا در سیستم وجود دارد، از گردش صحیح روغن ترمز جلوگیری می کند و هنگام فشار دادن پدال ترمز باعث ایجاد احساس اسفنجی می شود.

برای رفع این مشکل، باید یک روش مناسب برای تخلیه هوای ترمز انجام دهید تا هوای محبوس شده از خطوط ترمز خارج شود.

آیا ترمزهای اسفنجی خود را اصلاح می کنند؟

ترمزهای اسفنجی خود را اصلاح نمی کنند و در واقع به توجه شما برای حل مشکل نیاز دارند.

مطالب مرتبط:  9 علائم خرابی سنسور MAP

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *