آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ

4 کلاهبرداری رایج تعویض روغن

4 کلاهبرداری رایج تعویض روغن

4 کلاهبرداری رایج تعویض روغن:به استثنای خودروهای برقی، همه خودروها در طول عمر خود به تعویض روتین روغن نیاز دارند. برای بسیاری از مردم، راحت‌ترین راه برای انجام این کار این است که ماشین را به یک مغازه ببرند و آن را برایشان عوض کنند.

4 کلاهبرداری رایج تعویض روغن :

متأسفانه، قرار دادن خودرو در دست شخص دیگری، کاربر را از تمام مسئولیت های تعمیر و نگهداری رها نمی کند. در حالی که امیدواریم این اتفاق هرگز برای ما رخ ندهد، واقعیت این است که در برخی از مغازه‌ها و حتی نمایندگی‌های تعویض روغن سریع، کسانی هستند که هیچ مشکلی برای استفاده از مشتریان ناآگاه ندارند.

در اینجا چهار کلاهبرداری رایج تعویض روغن که صاحبان خودرو ممکن است با آن‌ها مواجه شوند و کارهایی که می‌توانند برای جلوگیری از این وضعیت انجام دهند، آورده شده است.

شماره 1 – “3000 کیلومتر دیگر برگرد!”

فاصله استیکر تعویض روغن

فاصله استیکر تعویض روغن

این شاید رایج ترین و ظریف ترین تاکتیک فروش باشد که توسط فروشگاه های روغن کاری سریع استفاده می شود. روغن‌های تمام مصنوعی مدرن می‌توانند از 6 تا 10000 کیلومتر حرکت کنند، برخی حتی تا 15000 کیلومتر بسته به خودرو، فرمول روغن و شرایط رانندگی دوام می‌آورند. حتی بسیاری از روغن‌های معمولی می‌توانند 5000 کیلومتر یا بیشتر در شرایط رانندگی عادی دوام بیاورند.

هر مغازه روغن‌فروشی سریعی که رفته‌ام یک برچسب به شما می‌دهد و به شما می‌گوید که پس از 3000 کیلومتر دوباره وارد شوید.

مگر اینکه تحت شرایط عملیاتی شدید رانندگی کنید یا در کتابچه راهنمای مالک شما به طور خاص به فاصله 3 هزار کیلومتر اشاره شده باشد، این معمولاً خیلی مکرر است. وضعیت واقعی روغن مهمتر از یک عدد مسافت پیموده شده دلخواه است.

برای یافتن فاصله زمانی تعویض روغن توصیه شده توسط سازنده، همیشه به دفترچه راهنمای خودرو خود مراجعه کنید و از آن به عنوان یک دستورالعمل تقریبی استفاده کنید. یک فروشگاه سریع روغن‌کاری نمی‌داند یا اهمیتی نمی‌دهد که فاصله زمانی پیشنهادی چقدر است. هر بار که وارد می شوید پول در می آورند.

شماره 2 – فروش بالا

هنگامی که برای تعویض روغن وارد می شوید، اکثر مغازه ها یک بازرسی سریع خودرو را نیز انجام می دهند. آنها همه چیز را از چراغ های جلو و چراغ های راهنما گرفته تا فیلتر هوا و مایعات متفرقه خودرو مانند روغن گیربکس و روغن ترمز را بررسی می کنند.

در حالی که این می تواند برای آشکار کردن لامپ سوخته یا نشتی مزاحم که مورد توجه قرار نگرفت بسیار مفید باشد، برخی از مغازه ها سعی می کنند شما را متقاعد کنند که به آنها اجازه دهید خیلی زودتر از زمان لازم تعمیر و نگهداری را انجام دهند.

بهترین راه برای جلوگیری از این امر این است که دفترچه ای دقیق از نگهداری انجام شده در هر یک از وسایل نقلیه خود داشته باشید و بدانید سازنده چه زمانی انجام هر کار را توصیه می کند.

تعویض روغن معمولاً در یک مغازه روغن‌فروشی سریع، چه جیفی لوب، آتش‌استون، اکسپرس اویل، یا یک فروشگاه مستقل، پیشتاز ضرر است. آنها برای جذب مشتری طراحی شده اند و این مدل کسب و کار نیاز دارد که مغازه مشتری را متقاعد کند که به تعمیر و نگهداری اضافی نیاز دارد.

حاشیه سود در تعویض روغن بسیار ناچیز است، اگر اصلا وجود داشته باشد. با این حال، سایر وظایف تعمیر و نگهداری سود قابل توجهی بیشتری به همراه دارند، که خبر بدی برای مصرف کننده است.

4 کلاهبرداری رایج هنگام تعویض روغن

در بیشتر موارد، می‌توانید فیلتر هوای خود را در حدود 5 دقیقه تعویض کنید، اما یک مغازه ممکن است برای انجام این کار، 20 دلار از شما پول بگیرد.

فلاش رادیاتور و گیربکس یکی از بدترین تخلفات هستند. شما می توانید یک مخلوط 50/50 از مایع خنک کننده را به قیمت چند لاته بخرید و بعد از تماشای آموزش یوتیوب، ظرف حدود یک ساعت چیزهای قدیمی را تعویض کنید، اما بسیاری از مغازه ها برای انجام این سرویس بیش از 150 دلار دریافت می کنند.

هرچه بیشتر به خودتان آموزش دهید که چه کارهایی را می‌توانید (یا نمی‌توانید) انجام دهید، زمانی که یک مغازه سعی می‌کند یک تعمیر سریع را روی شما بکشد، زمان راحت‌تری خواهید داشت. مبتدیان تعجب خواهند کرد که تعمیر یا نگهداری اولیه خودرو چقدر آسان است. سرمایه گذاری در کتابچه راهنمای تعمیر یکی از بهترین کارهایی است که می توانید انجام دهید.

شماره 3 – رفتار تحقیر آمیز با شما

اگر یک مغازه شروع به صحبت با شما کرد که انگار احمق هستید، از آنجا دور شوید. یک فروشگاه خوب می‌داند که همه به ماشین‌ها تکیلومتر ندارند یا حتی به ماشین علاقه‌مند نیستند و مشتریان را در هر کجا که باشند ملاقات خواهند کرد.

از پرسیدن سوال نترسید اگر متوجه نشدید تکنسین چه گفت، بهتر است بپرسید تا اینکه کورکورانه با هر چیزی که آنها توصیه می کنند موافقت کنید.

اگر مودبانه از شما پرسیده اید که چرا یک شغل ضروری است و آنها سفت می شوند یا به صورت تدافعی پاسخ می دهند، این می تواند نشانه ای باشد که آنها سعی دارند از کمبود دانش شما سوء استفاده کنند. مکان‌های زیادی برای تعویض روغن شما وجود دارد (برخی بیشتر از بقیه زمان می‌برند) بنابراین دریغ نکنید که کسب و کار خود را به جای دیگری ببرید.

وقتی شک دارید، یک پسر یا دختر ماشینی را پیدا کنید که به او اعتماد دارید و از آنها بخواهید که با شما همراهی کنند، یا تکلیف را با توضیحات تکنسین یادداشت کنید و برای بعداً برای دوست مورد اعتماد خود بیاورید.

4- انجام ندادن کار

نشانه هایی که نیاز به تعویض روغن دارید

هنگامی که برای تعویض روغن خود می روید، به احتمال زیاد در حال تماشای کار تکنسین نیستید.

اکثر مغازه ها درستکاری دارند و در واقع کاری را که برای شما قبض می دهند انجام می دهند، اما برای جلوگیری از این امردر این صورت، همیشه میله اندازه گیری را چک کنید تا مطمئن شوید روغن جدید به نظر می رسد و سطح روغن مناسب اضافه شده است.

رسیدگی به یک مشکل در حال حاضر بسیار ساده تر از زمانی است که به یک موتور جدید نیاز دارید، زیرا مغازه در گوشه و کنار است.

علاوه بر این، هنگام رسیدن به خانه، زیر ماشین خود را برای نشتی چک کنید. به‌طور شگفت‌انگیزی، موارد زیادی وجود داشته است که کارگاه‌های روان‌کننده سریع، شمع تخلیه روغن را کمتر سفت کرده‌اند یا نخ‌های سوراخ ماهیتابه روغن را بیش از حد سفت کرده و از بین برده‌اند. حتی چند نفر گزارش دادند که مغازه فراموش کرده است که درپوش روغن را دوباره ببندد.

فیلتر روغن بیش از حد سفت شده مشکل دیگری است که می تواند دفعه بعد که نیاز به تعویض داشته باشد، حذف آن را با مشکل مواجه کند.

نتیجه

همه نمی توانند با وسیله نقلیه خود کار کنند، و این اشکالی ندارد. بسیاری از فروشگاه های معتبر وجود دارند که کار بسیار خوبی انجام می دهند و وسیله نقلیه شما را در بهترین شرایط نگه می دارند.

وقتی ماشین خود را به مغازه می برید چیزی برای ترسیدن وجود ندارد، حتی اگر مکان جدیدی باشد که هرگز به آن نرفته اید. آگاهی از این چند تله کمک زیادی به نگه داشتن دلارهای با ارزش و صادقانه مغازه ها در جیب شما می کند.

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *