آموزش خودرو, بلاگ, تعمیرگاه خودرو همکار مکانیک

3 نشانه خرابی کمپرسور کولر گازی 

3 نشانه خرابی کمپرسور کولر گازی 

3 نشانه خرابی کمپرسور کولر گازی  :  کمپرسور تهویه مطبوع صرفاً برای تبدیل گاز فشار پایین، گاز با دمای پایین به فشار بالا و در نتیجه گاز با دمای بالا وجود دارد. در مورد آن مانند کلاس شیمی دبیرستان فکر کنید. با فشرده شدن گاز، مولکول‌ها به هم نزدیک‌تر می‌شوند، جایی که سریع‌تر حرکت می‌کنند و گرما تولید می‌کنند. کمپرسور ماشین شما بسیار شبیه است.

3 نشانه خرابی کمپرسور کولر گازی

یک صفحه در داخل (به نام “صفحه تلوتلو”) حول یک محور مرکزی می چرخد، هوای کم فشار را می گیرد و آن را از سوراخی کوچکتر از آنچه وارد شده بیرون می کشد، و فشار بالاتر و گازی با دمای بالاتر برای عبور از کندانسور هوا ایجاد می کند. ، ساخت مایع قابل استفاده ای که با آن چاله های عرق کرده خود را خنک کنید!

البته یک ساده‌سازی بیش از حد، اما شما متوجه می‌شوید! اگر می خواهید جزئیات بیشتری در مورد نحوه عملکرد کمپرسور کولر خودرو داشته باشید، این ویدیو را ببینید.

کمپرسور شبیه تسمه‌ای به نظر می‌رسد که بر روی موتور نصب شده و شبیه قرقره است که اگر زمانی را زیر کاپوت سپری کرده باشید، قطعاً آن را دیده‌اید. و این قطعاً کالایی است که در یک روز گرم تابستان در ماشینی بدون تهویه مطبوع هوس کرده اید.

به طور خلاصه، شما به یک کمپرسور نیاز دارید که برای دریافت هوای سرد در کابین هواپیمای بیمار هوندا آکورد 1999 کار کند.

علائم بد کمپرسور کولر گازی

چند علامت کمپرسور بد وجود دارد، و ممکن است همه آنها در بازرسی اولیه آشکار نشوند، بنابراین من می خواهم همه آنها را بررسی کنم:

شماره 1 – ماشین مانند گذشته سرد نمی شود

کولر گازی کار نمی کند

کولر گازی کار نمی کند

ممکن است تدریجی باشد، و ممکن است در ابتدا متوجه آن نشوید، اما دیر یا زود مانند خوک در تویوتای خود عرق خواهید کرد و در روز گرم تابستان، تهویه مطبوع در حالت انفجار کامل خواهید بود.

این می تواند به دلیل نشتی در سیستم تهویه مطبوع شما باشد، اما به احتمال زیاد به دلیل یک کمپرسور معیوب است، بنابراین باید آن را بررسی کنید.

شماره 2 – سر و صدای عجیب

مانند بسیاری از مشکلات مربوط به خودرو، صدا معمولاً نشانه حرکت چیزی در جایی است که نباید حرکت کند (مگر اینکه در مورد توربوشارژر، شش روتور RX-7، HA دوستتان صحبت کنید).

از سوی دیگر، هنگامی که در مورد کمپرسور خود صحبت می کنید، صداهای جالب نشانه خوبی نیستند، به خصوص زمانی که فقط در حین عملیات تهویه مطبوع ایجاد می شوند. در اینجا یک مثال ویدیویی خوب از صدای کمپرسور هوای شکسته آمده است:

به صدای ناله رباتیک توجه کنید، که در زیر و بم بسیار ثابت است. و هرچه گوش خود را به کمپرسور هوا نزدیک کنید، صدای آن بلندتر می شود!

شماره 3 – عملکرد عجیب کمپرسور

بنابراین، کمپرسور، مانند بسیاری از لوازم جانبی تسمه‌دار، دارای یک کلاچ است که عملکرد دستگاه مذکور را درگیر و قطع می‌کند. اگر کلاچ مسدود شود، کمپرسور حتی زمانی که تهویه مطبوع داخل کابین خاموش است به کار خود ادامه می دهد.

اگر کلاچ کاملاً شکسته باشد، کمپرسور اصلاً کار نمی کند. در حالی که در این سناریو قطعاً می‌توانید کلاچ را تعویض کنید، اما اگر فقط کل کمپرسور را تعویض کنید، بسیار ساده‌تر و مقرون به صرفه است.

آیا می توان با کمپرسور تهویه مطبوع معیوب رانندگی کرد؟

سگ در ماشین داغ

سگ در ماشین داغ

مطمئناً می توانید با یک کمپرسور هوا معیوب رانندگی کنید، زیرا در آن نقطه فقط یک قرقره خواهد بود. هیچ کششی روی موتور وجود نخواهد داشت و هیچ مقاومتی برای ایجاد اصطکاک اضافی وجود نخواهد داشت.

اگر به تهویه مطبوع اهمیتی نمی دهید، فقط به آن نیاز ندارید، یا نمی توانید در حال حاضر آن را تعمیر کنید، آن را عرق نکنید (lol). فقط مطمئن شوید که تسمه لوازم جانبی کشش داشته باشد و چرخ کمپرسور از تعادل خارج نشود.

چه چیزی باعث می شود کمپرسور کولر گازی از کار بیفتد؟

در بهترین حالت، اگر مبرد کافی در سیستم تهویه مطبوع خود نداشته باشید، کمپرسور تهویه مطبوع شما از کار می افتد و در این مرحله، می خواهید مقداری به آن اضافه کنید!

کمپرسورهای تهویه مطبوع می توانند گرد و غبار، کثیفی، کثیفی، روان کننده ها و شن ناشی از قرار گرفتن در محفظه موتور را جمع کنند. وقتی این اتفاق می‌افتد، قسمت‌های چرخان دستگاه کارایی کمتری پیدا می‌کنند و شروع به سایش زودرس می‌کنند. در این صورت کمپرسور شما از کار می افتد و شما را با یک سیستم تهویه که دیگر کار نمی کند باقی می گذارد.

مانند بسیاری دیگر از اجزای خودرو، کثیفی/دود/ و آشغال‌های کک شده دشمن شما هستند زیرا باعث می‌شوند خودروی شما ضعیف کار کند.

پس شما اینجا هستید. شما به تازگی کمپرسور تهویه مطبوع خود را تعویض کرده اید و سیستم خود را دوباره با مبرد پر کرده اید، در حالی که در حال رانندگی به محل کار خود هستید، هوای خنک و سرد را روی صورت عرق کرده شما می دمد!

در حالی که همکارانتان تشویق می‌کنند، پیروز می‌شوید و شما را به رتبه پنج می‌رساند. شما می دانید که چه کرده اید، شما استاد هوندا آکورد دهه 90 خود هستید، شما یک پادشاه هستید.

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *