آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, تعمیرگاه خودرو همکار مکانیک, نکات خودرویی

خروج شمع از سرسیلندر (علل و نحوه پیشگیری)

خروج شمع از سرسیلندر (علل و نحوه پیشگیری)

خروج شمع از سرسیلندر  : توجه: این پست ممکن است حاوی لینک های وابسته باشد. این بدان معنی است که ما ممکن است کمیسیون کمی برای خریدهای واجد شرایط بدون هزینه برای شما دریافت کنیم.

خروج شمع از سرسیلندر

هنگامی که در جاده رانندگی می کنید، آخرین چیزی که انتظار دارید اتفاق بیفتد این است که شمع از موتور شما خارج شود.

اما وقتی اتفاق غیرمنتظره ای رخ می دهد و شمع دیگر در موتور شما نیست، چه معنایی دارد؟

در حال حاضر برای مشکل ماشین به کمک نیاز دارید؟برای ارتباط با همکار مکانیک کلیک کنید.

مهمتر از آن، چگونه آن را تعمیر می کنید و چقدر شما را عقب می اندازد؟

قبل از اینکه وسیله نقلیه خود را نزد مکانیک ببرید یا خودتان آن را تعمیر کنید، این راهنما را بخوانید. اطلاعات نادرست زیادی در مورد انفجار شمع وجود دارد، و ما می خواهیم به شما کمک کنیم قبل از اینکه یک مکانیک سایه سعی کند شما را از بین ببرد، اطلاعات درست را به دست آورید.

خروج شمع چیست؟

فوران شمع مشکلی است که عمدتاً بر خودروهای منتخب فورد تأثیر می گذارد. اتفاقی که می افتد این است که شمع در واقع مستقیماً از سرسیلندر خارج می شود.

معمولاً به سیم سیم پیچ چسبیده می ماند، اما از آنجایی که دیگر داخل محفظه احتراق نیست، اصلاً کار نمی کند. این یک مشکل شناخته شده برای خودروهای منتخب فورد است، به خصوص موتورهای 4.6 لیتری، 5.4 لیتری و 6.8 لیتری آنها.

اما به خاطر داشته باشید که اگرچه برای این وسایل نقلیه بسیار رایج تر است، این تنها وسیله نقلیه ای نیست که ممکن است برای آن اتفاق بیفتد. و از آنجایی که این یک مشکل رایج برای خودروهای فورد است، کیت های تعمیر با دسترسی آسان وجود دارد.

اگر برای نوع دیگری از خودرو اتفاق بیفتد، پیدا کردن کیت تعمیر مناسب ممکن است برای شما کمی چالش برانگیزتر باشد.

چه چیزی باعث خروج شمع می شود؟

شمع منفجر شده

شمع منفجر شده

در حالی که چند دلیل بالقوه برای انفجار شمع وجود دارد، شایع ترین دلیل تا کنون این است که شمع ها پس از نصب کمی شل شده اند. با گذشت زمان شمع ها بیشتر عقب می نشینند و در نهایت نخ های کافی برای نگه داشتن آنها وجود نخواهد داشت.

وقتی این اتفاق می‌افتد، شمع‌ها هنگام روشن شدن موتور از سوراخ‌ها خارج می‌شوند. تشدید مشکل این است که برخی از دستورالعمل‌های تعمیر و نگهداری قدیمی‌تر برای خودروهای خاص فورد، مشخصات گشتاور را که کمی بسیار پایین هستند، فهرست می‌کنند.

این راهنماها مشخصات گشتاور حدود 20 فوت پوند را درخواست می‌کنند، در حالی که دفترچه‌های راهنمای سرویس جدیدتر بین 28 تا 30 فوت پوند را توصیه می‌کنند. اگر از مشخصات گشتاور پایین تر استفاده کنید، خطر دمیدن شمع از سرسیلندر در جاده وجود دارد.

ممکن است فشار بیش از حد در داخل محفظه احتراق وجود داشته باشد، اما این واقعاً تنها در صورتی مشکل ساز است که تعداد زیادی قطعات عملکردی را روی وسیله نقلیه خود قرار دهید. و حتی در این صورت، شمع های یخ باید قبل از شمع ها ترک بخورند.

در نهایت، در حالی که برخی از راهنماها بیان می‌کنند که گشتاور بیش از حد شمع‌ها می‌تواند باعث منفجر شدن آنها از سرسیلندر شود، ما نمی‌دانیم که چگونه ممکن است این اتفاق بیفتد. گشتاور بیش از حد شمع خطر ترک خوردن یا از بین رفتن خود شمع را دارد، اما نباید از سیلندر منفجر شود.

چگونه می توانید متوجه شوید که شمع سوخته دارید؟

در حالی که برخی از راهنماها تعداد زیادی از علائم شمع منفجر شده را فهرست می کنند، این یکی دیگر از مواردی است که در آن واقعاً نیازی به نگرانی در مورد انجام تشخیص زیاد نیست.

این به این دلیل است که وقتی موتور شما یک شمع را از سرسیلندر بیرون می‌زند، صدایی مانند خاموش شدن تفنگ می‌دهد.

صدای بلند و به شدت قابل توجه است و هر کسی که در نزدیکی وسیله نقلیه باشد متوجه خواهد شد. نه تنها این، بلکه وقتی موتور در حال کار است، اگر حتی کار کند، افتضاح به نظر می رسد. و این فقط برای یک شمع سوخته است.

وقتی به زیر کاپوت نگاه می‌کنید، متوجه می‌شوید که شمع در کنار سیم آویزان است و تشخیص آن را بسیار آسان می‌کند.

در هنگام رانندگی به نظر می رسد:

چگونه می توان یک شمع منفجر شده را تعمیر کرد؟

اگر وسیله نقلیه خود را برای تعمیر به یک فروشگاه حرفه ای ببرید، نمی توان گفت که آنها چقدر سعی خواهند کرد از شما هزینه بگیرند. برخی از مغازه ها شما را با حدود 800 دلار وارد و خارج می کنند، در حالی که برخی دیگر نزدیک به 4000 دلار از شما دریافت می کنند و سعی می کنند کل سرها را جایگزین کنند.

با در نظر گرفتن این موضوع، ایده خوبی است که بدانید چگونه برای شروع مشکل را برطرف کنید. در واقع یک کیت تعمیر خاص برای این مشکل وجود دارد و همه چیزهایی را که شما نیاز دارید به همراه دارد.

کیت به شما امکان می دهد سوراخ شمع منفجر شده را دوباره رزوه کنید و سپس یک آستین نصب می کنید تا بتوانید شمع جدید را در آن قرار دهید.

فقط شمع را دوباره در آن قرار ندهید وگرنه خطر منفجر شدن دوباره آن وجود دارد. علاوه بر این، از مشخصات گشتاور صحیح برای آستین استفاده کنید تا مشکل دوباره تکرار نشود.

تعمیر آن چه هزینه ای دارد؟

با توجه به نوع خودرو و مدل آن این هزینه میتواند متغییر باشد .

تفاوت قیمت در اینجا همه به قیمت ابزار مورد نیاز شما برمی گردد. موتورهای مختلف به ابزارهای متفاوتی نیاز دارند، بنابراین شما راضی هستید تلاش برای کاهش هر گونه هزینه در اینجا بسیار خوش شانس نیست.

چگونه از خروج شمع جلوگیری کنیم

شمع را با آچار گشتاور نصب کنید

شمع را با آچار گشتاور نصب کنید

شما واقعاً نمی خواهید شمع شما از سرسیلندر منفجر شود، و پیشگیری همه به استفاده از مشخصات گشتاور مناسب برای نصب شمع ها به روش صحیح بستگی دارد. از مشخصات گشتاور کمتر در دفترچه راهنمای خدمات قدیمی فورد استفاده نکنید.

سایر راهنماها بررسی های مکرر گشتاور شمع ها را توصیه می کنند، اما اگر برای اولین بار از مشخصات گشتاور مناسب استفاده کنید، این کار کاملاً غیر ضروری است. نه تنها این، بلکه اگر به یک مکانیک پول می دهید تا این کار را برای شما انجام دهد، پول را هدر داده اید، و اگر خودتان این کار را انجام دهید، زمان زیادی را تلف کرده اید.

علاوه بر این، هنگام نصب شمع ها از ضد گیر کردن یا روان کننده های دیگر استفاده نکنید. این می تواند مشخصات گشتاور را که در واقع تنها دفاع شما برای جلوگیری از انفجار شمع است، از بین ببرد.

آیا دوشاخه برق در یک دیزل می تواند منفجر شود؟

در حالی که ممکن است شمع برق از موتور دیزل منفجر شود، این یک اتفاق بسیار نادر است. علاوه بر این، متداول ترین دلیل خروج شمع برق از دیزل، بالا رفتن بیش از حد فشرده سازی در محفظه تراکم است.

این محتمل‌ترین دلیل است، اما اگر هنگام نصب شمع‌ها به درستی آن‌ها را نچرخانید، می‌توانند درست مانند شمع منفجر شوند.

اما از آنجایی که مشکل شناخته شده ای در مورد اطلاعات نادرست و مشخصات گشتاور شمع تابش وجود ندارد، مکانیک ها معمولاً اولین بار آنها را به درستی نصب می کنند.

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *